FREEFARM: СИНЕРГІЯ ТЕХНІКИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ
В РІЗНИХ ҐРУНТОВО-КЛІМАТИЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ

FREEFARM: СИНЕРГІЯ ТЕХНІКИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ В РІЗНИХ ҐРУНТОВО-КЛІМАТИЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ

FreeFARM – це проєкт, створений командою «Агротерра», задля протистояння теперішнім викликам, які постають перед фермерами: різким змінам клімату, дефіциту вологи, слабкому засвоєнню поживних речовин рослинами, і зрештою, зростання собівартості вирощування культур на фоні нестабільних цін на врожай.

Технологія FreeFARM побудована навколо двох основних принципів:

Всі елементи технології FreeFARM формують технологічний цикл:

Першим елементом технології є агрегат для стрічкового обробітку ґрунту з можливістю внесення фосфорно-калійних добрив ONYX 8F — новинка 2021 року, спільна розробка компаній LEMKEN і «Агротерра».

Обов’язкова умова технології FreeFARM — поверхня ґрунту має бути вкрита пожнивними рештками або покривною культурою. Адже вони виконують дві функції: захищають ґрунт від перегрівання, втрати вологи та створюють кращі умови для наступної культури, особливо в посушливі роки, – пояснив Олег Пелипенко, керівник агрономічного супроводу проєкту FreeFARM. – Агрегат Onyx 8F дає змогу проводити глибокий обробіток ґрунту – до 31 см і заразом вносити фосфорно-калійні добрива на глибину 15-18 см. Агрегат розміщує добрива у найбільш оптимальному горизонті ґрунту, а після обробітку на поверхні залишається максимальна кількість пожнивних решток — до 95%. За осінньо-зимовий період добрива переходять у доступну для рослини форму.


          Агрегат для стрічкового обробітку ґрунту з можливістю внесення добрив ONYX 8F

Onyx 8F це 8-рядна складна рама, шириною до 3 метрів у транспортному положенні; по боках  —  опорні колеса для регулювання глибини обробітку. На рамі, на відстані 70 см один від одного, розміщені дискові ножі, які розрізають рослинні рештки у смузі обробки, а також  —  твердий ґрунт, щоб мінімізувати його «виривання» зі смуги й утворення грудок.


          Агрегат для стрічкового обробітку ґрунту з можливістю внесення добрив ONYX 8F

За дисковими ножами йдуть ультравузькі, проте потужні долотоподібні лапи, які незалежно від рівня зволоження ґрунту дають змогу проводити його обробіток — розрізають смуги посіву – з мінімальними питомими витратами енергії. За лапою розміщений аплікатор, через який і подаються добрива на глибину 15-18 см.

Обробіток на глибину до 30 см за напрямком посіву дає змогу в осінньо-зимовий період максимально зібрати вологу на глибину. Своє завдання цей агрегат виконує і створює максимально добрі умови для роботи наступних машин навесні — агрегата для підготовки стрічки до посіву Dawn® Pluribus і власне сівалки.

Навіть за традиційної технології обробітку ґрунту локальне внесення основних добрив є виправданим, і їхнє використання буде більш ефективним завдяки тому, що добрива розміщені у глибоких шарах ґрунту, де завжди є волога.

ONYX 8F агрегатується з бункером-дозатором для добрив LEMKEN Solitair 23+, який встановлюють на фронтальну навіску спереду трактора. До слова, для роботи цього 8-рядного агрегата потрібен 200-сильний трактор, що доволі вигідно вирізняє його серед конкурентів, які вимагають не менше 350 к.с. Оптимальна робоча швидкість — 5-8 км/год.


          Агрегат для стрічкового обробітку ґрунту з можливістю внесення добрив ONYX 8F

Технології FreeFARM компанія «Агротерра» динамічно розвиває впродовж останніх семи років. На сьогодні в компанії та її проєкту загалом понад 50 клієнтів у різних ґрунтово-кліматичних зонах України, багато хто використовує окремі елементи технології.

Finding something interesting ?

GET BETTER RESULTS BY UPGRADING TODAY!​