У першій половині жовтня Китай починає традиційно імпортувати в великих обсягах сою із США, однак цього року китайські виробники стали заручниками торгової війни між країнами, адже мито в 25% не надто стимулює імпорт американського товару. Як наслідок запаси олійної в виробників пішли на спад, а фֹ’ючерси на соєвий шрот на біржі в Китаї на початку тижня виросли на 2,5% до рекордних 501,37 $/т.

Як наслідок  ціна на бразильську сою на світовому ринку виросла до 420 $/т FOB Brazil, а премія в порівнянні з американськими бобами становить майже 100 $/т. Ціни на сою з поставкою до КНР також виросли до 450-460 $/т CIF China.



Завдяки зростанню цін на бразильську сою та сприятливій для вирощування сої погоді, посівні площі в Бразилії  в цьому сезоні збільшаться на 3-5%, що дозволить наростити виробництво до 120-123 млн т.

Раніше аналітики прогнозували активізацію попиту через  торговельну війну між США та Китаєм і на українську сою, але скасування відшкодування трейдерам ПДВ при експорті сої зменшило зацікавленість покупців до олійної.

Зараз експортери в портах пропонують 340 $/т за сою з ГМО, та 350-355 $/т за сою без ГМО. Переробники з доставкою на завод пропонують 10500-10700 грн/т, що майже відповідає експортній ціні в порту. Виробникам вигідніше доставляти продукцію на найближчий завод, ніж везти до порту, тим більше, що дефіцит автотранспорту майже паралізував перевезення зерна до портів.

За матеріалами GrainTrade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш каналTelegram