Урожай українського винограду збільшився на 10% незважаючи на погодні умови. Про це повідомив директор, академік НААН України В. В. Власов, виданню “Агро-Юг“.

Так, впродовж цьогорічного вересня на Півдні України спостерігалася нестійка і дощова погода. У перших числах місяця максимальна температура повітря досягала 32-35ºС. А вже з 5 вересня розпочалися рясні зливові дощі і температура повітря знизилася на декілька градусів.

NB: Так, найнижча температура повітря, яка спостерігалася у кінці місяця, становила всього 3-4ºС. У середньому за вересень цей показник склав 17-18 ºС. Сума активних температур повітря на кінець вересня склала 3551 ºС, що на 325ºС вище за норму. Кількість опадів за вересень становила:  у Запоріжжі  45 мм, у Херсоні 44 мм, у Миколаєві 78 мм, в Одесі 60 мм, в Ужгороді 22 мм.
Підвищений температурний режим впродовж всієї вегетації прискорив достигання врожаю ягід в середньому на 10-12 діб та суттєво змістив строки збирання винограду. На сьогодні продовжується масовий збір врожаю технічних, а також столових сортів винограду пізнього терміну достигання. В цілому врожай винограду технічних сортів пізнього терміну достигання у зонах виноградарства України більший за минулорічний приблизно на 10%.

Але необхідно відмітити, що через значне перевищення норми опадів у вересні після спекотного періоду спостерігається погіршення якості врожаю винограду (повільне накопичення цукру в ягодах, розтріскування ягід і як результат повсюдний розвиток гнилі).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш каналTelegram