Непрямі збитки агросектора від війни збільшилися ще на $10 млрд

Трактор підірвався в полі на Харківщині. 25 липня 2022 року. Фото: facebook.com/ICHDRR
Російське вторгнення в Україну принесло колосальні прямі та непрямі збитки в агросекторі. За попередніми оцінками, агросектору завдано прямої шкоди на понад $4 млрд. Непрямі збитки становлять понад $35 млрд — на $10 млрд більше, порівняно з попередньою оцінкою. Про це в етері інформаційного марафону розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Він додав, що зараз Україна разом з міжнародними експертами проводить фіксацію доказів злочинів, пов’язаних із розкраданням української сільськогосподарської продукції, навмисним знищенням цивільної інфраструктури, пов’язаної з виробництвом та розподілом продуктів харчування.

— Знищені ресурси будуть оцінюватися по їхній балансовій вартості. Та техніка могла б ще їздити, але вже потрібно купувати нову. На жаль, мультиплікатор негативний. Ми сподіваємось на позитивне рішення ООН з приводу репарацій. Впевнені, що українським фермерам вдасться компенсувати усі збитки, — розповів Тарас Висоцький.

Щодо ситуації на продовольчому ринку, зокрема зростання ціни на яйця, основні овочі та фрукти, заступник міністра зазначив, що на ціну вплинуло декілька факторів:

  • захоплення територій і виробничих потужностей;
  • викрадення російською стороною української продукції;
  • руйнування інфраструктури та знищення поголів’я та ін.

Тарас Висоцький запевнив, що підстав для хвилювань щодо доступності базових продуктів наразі немає. Зокрема, сьогодні вже закрита проблема дефіциту гречки. Однак, через знищення поголів’я курей, виник ситуативний дефіцит яєць. За словами Висоцького, виробники вже збільшують поголів’я, обіцяють збільшити його на третину до нового року, що призведе до стабілізації ціни

Заступник міністра зазначив, що на ціноутворення суттєво будуть впливати інфляція та ситуація з енергетикою. Знищення об’єктів критичної інфраструктури суттєво відображається на ринку продуктів харчування, оскільки йдеться про зберігання і обробку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram