Світові ціни на соняшникову олію залишаються стабільними

Ринки рослинних олій залишаються під тиском невизначеності з виробництвом та поставками соняшникової олії з України. Така ситуація підтримує ціни на соєву олію на високому рівні. Водночас ціни на пальмову олію опускаються на тлі скорочення попиту на неї та падіння нафтових котирувань. Про це повідомив GrainTrade.

Січневі ф’ючерси на нафту марки Brent з понеділка впали на 2% на тлі нових випадків захворювань на ковід і можливого запровадження локдаунів в Китаї. Також на падіння вплинуло запровадження з грудня обмеження цін на російську нафту.

Грудневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії з початку тижня впали на 5,4%, хоча за 1-15 листопада країна збільшила експорт пальмової олії у порівнянні з аналогічним періодом жовтня на 10-12,7%.

Крім падіння цін на нафту, на котирування тисне скорочення імпорту пальмової олії до Індії у 2021/22 МР (що завершився 31 жовтня) на 4,8% у порівнянні з попереднім сезоном.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго після незначного падіння в понеділок вчора відновилися до $1696 /т, додавши за тиждень 2,7%.

NB: За даними асоціації переробників сої (NOPA), в жовтні обсяг переробки сої у США виріс у порівнянні з вереснем на 17%.

Ціни попиту на українську соняшникову олію з поставкою в порти Болгарії за тиждень виросли на $30-50/т — до $1200-1250/т DAP. ТТоді як в портах України вони залишилися на рівні $1000-1050/т СРТ через невизначеність з експортом після 19 листопада.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram