Виробництво картоплі в країнах EU4 впало на понад 6%

В асоціації NEPG (North-western European Potato Growers або Виробники картоплі Північно-Західної Європи) повідомили, що цього року очікують сумарного спаду виробництва картоплі на більш ніж 6% порівняно з середнім багаторічним показником.

Очікується, що загальне виробництво картоплі у так званій картопляній четвірці Європи (EU4) — Нідерландах, Бельгії, Франції та Німеччині — складе 21,2 мільйона тонн. Це на 6% менше від минулорічного урожаю, а також на понад 6% — від середнього показника за останні роки.

Особливо невтішний урожай у Бельгії та Франції, в основному через постійну посуху. У Бельгії отримали на 21,3% менше картоплі, аніж минулого року. У Франції — на 10,3%. У Німеччині урожайність загалом знизилась на 7%, однак фермери північних та західних регіонів отримали середню врожайність.

Лише нідерландські виробники цього року отримають більше картоплі, аніж минулоріч, завдяки сприятливій для виробництва погоді. У NEPG прогнозують зростанна на орієнтовно 5,5% до минулорічного показника і на 1,3% до середнього багаторічного показника.

Читайте також: В Україні картопля за тиждень подорожчала на 26%

Окрім падіння виробництва, в NEPG також звернули увагу на різке зростання собівартості виробництва картоплі. Організація стверджує, що витрати на електроенергію зросли на 280%, а ціни на дизельне пальне — в середньому на 55%.

В асоціації констатували, що поєднання зниженої урожайності та вищих витрат вимагає і вищих контрактних цін. В іншому ж випадку площі під картоплею в країнах EU4 наступного року значно зменшаться.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram