Попри те, що повернення зими загальмувало процес розвитку озимих, деякі «процедури» для їхнього майбутнього можна розпочати і зараз. В основному це стосується внесення мінеральних добрив під ярі культури та підживлення озимих. Кому дозволяє погода, той отримає ефективне підживлення без травмування ґрунту.

З початком потепління частина фермерів не наважились внести добрива, однак більшість просто не встигли. Тим часом, гранули, розкидані майже три тижні тому, вже розчинилися, і деякі інгредієнти під час відлиги потрапили глибоко в ґрунт.

NB: Тому зараз у фермерів є нагода внести добрива, які рослини почнуть вбирати з першими днями відлиги та талими водами. Пізніше надто вологий ґрунт може стати на заваді внесенню мінералів.

Слід, однак, відзначити, що до розчинення добрив і його впливу на рослину пройдуть дні або навіть тижні (в залежності від кількості опадів). Тим часом, день стає довшим, а деякі процеси і наслідки не можуть бути під впливом цього.

Така погода комфортна для використання в основному фосфорно-калійного добрива для весняних рослин. Не викликає занепокоєння, що ці інгредієнти будуть змиті, адже невеликий сніг не буде перешкодою.