Вміст кисню у воді — той фактор, про який часто забувають, коли коригують склад води для поливу рослин. Однак кисень необхідний рослинам для успішного росту, зокрема для активного поглинання елементів живлення, як от азоту, фосфору і калію, а також для синтезу протеїну і сухої речовини.

NB: Як зазначають голландські фахівці, нестача кисню в поливній воді викликає порушення росту рослин. Крім того, вміст розчиненого кисню впливає на якість субстрату: висока концентрація розчиненого кисню підвищує конкуренцію між ґрунтовими мікроорганізмами, що, в свою чергу, знижує розвиток патогенів, пише Hortidaily.

У літню пору потреба рослин в кисні висока в результаті їх інтенсивного росту. Однак після підвищення температури води у ній знижується вміст кисню.

Щоб якось вирішити це питання голландська фірма Industrial Product Solutions BV сконструювала і виробляє установку для збагачення води киснем, що допомагає вирішити проблему нестачі кисню у воді. Фахівці фірми IPS рекомендують використовувати температуру води не вище 25°С. Вони зазначають, що максимально можлива концентрація кисню у воді 8,5 ппм, але вимірювання показують, що на практиці концентрація не перевищує 3-5 ппм, тому рослини страждають. Ці виміри і стан рослин доводять необхідність збагачення води киснем.

Директора фірми IPS Андре ван дер Стул впевнений, що застосування його установки може позбавити виробників від багатьох проблем, та стимулювати ріст рослин. Запатентована компанією  установка інжекції кисню легко підвищує вміст сполуки у воді при низькому споживанні енергії. Завдяки продуманому способу змішування води з киснем, він швидко і рівномірно розчиняється в воді. Концентрація водню може регулюватися за бажанням агронома, а сама установка може бути змонтована окремо або вбудована в загальну лінію водопостачання теплиці.