Науковиці та науковці БТУ-ЦЕНТР представлять Україну на міжнародній конференції EGU-2023

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-09
Науковці з компанії БТУ-ЦЕНТР представлять власні напрацювання на цьогорічній конференції European Geosciences Union (EGU), яка відбудеться навесні у Відні. Про це GrowHow повідомила пресслужба компанії.

Свої розробки фахівці БТУ-ЦЕНТР подали в двох окремих заявках. Обидві пройшли ретельний відбірковий етап і їх схвалили до презентації міжнародному науковому співтовариству. Дослідження присвячені роботі рістстимулюючих бактерій (PGPR-група) у підвищенні потенціалу рослинно-мікробної взаємодії в агроценозах.

Докторка с.-г. наук, керівниця Інституту прикладної біотехнології БТУ-ЦЕНТР Світлана Корсун та керівник міжнародного департаменту компанії Дмитро Яковенко презентують свої напрацювання щодо ефективності використання бактерій PGPR-групи для покращення стану ґрунту, що підтверджено численними аналізами та статистичними даними.

— Результати науково-практичних дослідів в ІПБ БТУ-ЦЕНТР продемонстрували, що після внесення комплексу PGPR, який міститься в складі біопрепарату Граундфікс, у нормі 1 л/га як агрохімічні, так і біологічні показники ґрунту мали тенденцію до покращення. Вміст рухомих з’єднань фосфору збільшився на 49,3%. Калію — на 55,8%. Також залишався високим вміст гумусу та гідролізованих форм азоту. Така ефективність була досягнута за рахунок мікроорганізмів, які сприяють вивільненню фосфору та калію з важкодоступних з’єднань, — відзначила Світлана Корсун.

Інше дослідження, авторами якого є керівник міжнародного департаменту БТУ-ЦЕНТР Дмитро Яковенко та докторка с.-г. наук Віра Бородай, розкриває роль ростостимулюючих бактерій PGPB-групи у підвищенні потенціалу рослинно-мікробної взаємодії в агроценозі озимої пшениці. Фахівці встановили, що препарати виробництва БТУ-ЦЕНТР Граундфікс та Азотофіт впливають на співвідношення еколого-трофічних груп мікроорганізмів, зокрема азотфіксуючих, оліготрофних, організмів, що беруть участь в мінералізації гумінових речовин та на направленість мобілізаційних процесів у ґрунті.

— Комплексне використання біопрепаратів у різні фази розвитку рослин сприяє уповільненню процесів мінералізації, збереженню азоту в ґрунті у доступнішій для рослин формі під час активного росту. Можемо зробити висновок, що застосування Азотофіта та Граундфікса сприяє зниженню інфекційного потенціалу ґрунту та підвищенню його мікробіологічної активності, — розповіла Віра Бородай.

Обидві доповіді представлять науковому експертному співтовариству 23-28 квітня під час засідання Генеральної Асамблеї EGU-2023.

Довідково зазначимо, що EGU об’єднує близько 18 тис. науковців та науковиць зі всього світу. Організацію було створено у 2002 році в результаті злиття Європейського геофізичного товариства (EGS) і Європейського союзу геонаук (EUG). Штаб-квартира знаходиться в Мюнхені (ФРН).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram