Лавандовий бізнес — справа недешева. Купівля саджанців є найбільшою статтею витрат: в залежності від сорту одна рослина коштує в середньому від 1 до 3 доларів, а саджанці — від 8 до 14 доларів.Про це розповів Олег Коваленко, завідувач кафедрою рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету, під час конференції «Український трав’яний бізнес 2020», інформує на сторінці у Facebook «Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва».

Фахівець розповів, що близько 1,3 млн грн необхідно на придбання машино-технічного парку для проведення польових робіт у перший рік.

Водночас, зараз у світі попит на лаванду значно перевищує пропозицію. Зважаючи на це, площі під лавандою активно поширює Китай.

— Якщо в Україні з’явиться потужна переробна галузь, то лавандовий бізнес у нашій країні отримає гарні перспективи, — зазначає науковець.

Додаючи, що наразі фермери шукають нові прибуткові культури. Лаванда відноситься до таких, свіжа зараз на трав’яному ринку вона коштує 45-60 грн за кг, сушена — 120-180 грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram