Посуха стає найбільшою з усіх природних загроз, які завдають шкоди сільському господарству у світі. Зокрема 83% економічних втрат у наслідок посухи припали на сільське господарство, їх вартість становить 29 мільярдів дол. США. В цілому ж, згідно з даними Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (FAO), в період з 2005 по 2015 рік стихійні лиха завдали збитків у формі втрати врожаю і поголів’я худоби сільськогосподарським секторам економіки країн, що розвиваються, на 96 млрд доларів США.

— Сільськогосподарський сектор, який включає в себе рослинництво і тваринництво, а також лісове господарство, рибальство та водне господарство, стикається з багатьма ризиками, такими як клімат і волатильність ринку, шкідники та хвороби, екстремальні погодні явища і все більша кількість затяжних криз і конфліктів, — зазначив під час презентації доповіді Генеральний директор FAO Жозе Граціану да Сілва.

При цьому він наголосив, що вплив змін клімату ще більше посилить ці загрози і виклики.

NB: За даними FAO, майже чверть усіх фінансових втрат, викликаних стихійними лихами впродовж 2005-2015 років, зазнав агросектор. При цьому, близько 4% потенційної продукції втрачається саме внаслідок погодних негараздів. Найбільше від стихійних лих — повеней, землетрусів, цунамі та екстремальних температур — постраждали країни Азії.

Для стабілізації ситуації FAO розпочало створення цілісної рамкової програми стійкості до бід для сільського господарства, яка має вирішити значення для забезпечення сталого розвитку, яке є основою для становлення світу та адаптації до зміни клімату.