У березні в фермерів є останній шанс збагатити ґрунти вапном, особливо якщо на полі заплановано сівбу кукурудзи. Адже внесення вапна у кислий ґрунт слід проводити перед основним удобрення, і тим більше за 4-6 тижнів до сівби кукурудзи.
NB: Рівень рН ґрунту для сівби кукурудзи має бути в діапазоні рН 6,0-7,0, адже тільки при такому рН рослини матимуть оптимальні умови росту, а також доступні поживні речовини.
Це допоможе рослинам сформувати потужну кореневу систему, яка дозволить поглинати поживні речовини із глибоких шарів ґрунту, а також підвищить їх стійкість до посухи. При цьому в кислому середовищі навіть високий вміст мінеральних добрив не забезпечить потреби кукурудзи, оскільки рослина не зможе їх ефективно використовувати.
NB: Коригування складу ґрунту зазвичай проводять після збору врожаю, а весняне вапнування під кукурудзу потрібно провести максимально рано, пам’ятаючи, що після внесення добриво з кальцієм має бути добре перемішане з ґрунтом.
Також вапнування не можна поєднувати з одночасним внесенням і оранкою органічних добрив, а також фосфатних і азотних добрив, що містять азот у формі амонію (NH4), оскільки це призведе до великої втрати поживних речовин.
Між цими внесеннями потрібно зробити паузу, яка повинна тривати не менше 4-6 тижнів, а в ідеалі, повинні пройти рясні опади. При цьому що менше часу пройде від вапнування до сівби кукурудзи, тим більше є сенсу використовувати карбонат кальцію, який, на жаль, діє повільніше, але є більш «нейтральним», ніж оксид кальцію.
За матеріалами farmer.pl