Найбільшим імпортером українських яблук для споживання в поточному сезоні є Швеція, а наступна п’ятірка покупців українських яблук має таку структуру: Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія, Грузія та Нідерланди та Естонія. При цьому не враховано експорт яблук у Білорусь, та поставки яблука на переробку до Австрії та Угорщини.

— Звичайно, формально Білорусь є найбільшим імпортером українського яблука, але, якщо аналізувати експорт продукції до країн, де якісні параметри яблука важливіші, за ціну, то виходить, що ми експортуємо не так вже й багато — в межах 1 тис. тонн вивезено такого яблука поки що в поточному сезоні, — зазначили в Українській плодово-овочевій асоціації, додавши, що з Білрусі частина українських яблук перенаправляються до Росії.

При цьому фахівці зазначають, що Україна має можливість вирощувати яблуко, що за своїми параметрами може конкурувати з яблуком з США, Чилі чи Італії. Для цього потрібно лише підкоригувати технології вирощування та навчитися сортувати, пакувати, доставляти і, найголовніше, просувати яблуко в інших країнах.