За 7 тижнів зростання нафтові котирування подорожчали на 20%. На тлі можливої військової агресії Росії проти України, скорочення виробництва в окремих країнах-експортерах та на прогнозах подальшого збільшення попиту вони досягли 7-річного максимуму. Про це повідомив GrainTrade.

Додатковим чинником зростання цін стало сильне зниження температури в Техасі. Воно може спричинити перебоїв у видобутку та поставках нафти з основного регіона-виробника США.

Так, у п’ятницю квітневі ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 2,4% до $93,2/барель. На американську WTI на 2% (до $90,3/барель).

NB: Попри тривале перевищення світового попиту над пропозицією, країни ОПЕК+ вирішили збільшити план видобутку нафти у березні на 400 тис. барелів.

Експерти зазначили, що є ряд факторів, які додатково підтримують ціни на нафту. Зокрема, рішення найбільшого світового експортера нафти державної компанії Saudi Aramco підвищити у порівнянні з лютим ціни на Arab Light на своїх основних ринках в Азії, США, Європі на $0,6-2,8/барель.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram