Володимир Зеленський доручив уряду розробити та затвердити план заходів щодо трансформації продовольчих систем в Україні до 2030 року. Відповідний указ опублікований на сайті Офісу Президента.

Відповідно до указу, Кабмін повинен це зробити у двомісячний термін, залучивши українських та міжнародних експертів. Документ урядовці повинні розробити з урахуванням Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року.

У плані повинні визначити національні пріоритети трансформації продовольчих систем за напрямами здорового харчування, дружнього до довкілля виробництва, стійкості до ринкової нестабільності та доступності харчових продуктів для усіх груп населення.

NB: Як зазначено в указі, його розробили “з метою сталого економічного розвитку України, забезпечення національних інтересів у сфері продовольчої безпеки та подальшого утвердження нашої держави як одного зі світових лідерів постачання окремих видів сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів”.

Також уряд повинен передбачити запровадження системи моніторингу реалізації прописаних пріоритетів з обов’язковим щорічним оприлюдненням результатів такого моніторингу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram