Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами, зокрема гібридів, стійких до імідозолінонів, – сучасний інструмент для аграрія в нинішніх непростих умовах. Однак, щоб культура повною мірою реалізувала свій генетичний потенціал урожайності, їй потрібне максимально сприятливе середовище для росту та розвитку, і «конкурентам» у вигляді бур’янів у ньому не місце, наголошують фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK. Експерти рекомендують неодмінно зробити акцент на післясходовому захисті.

– Ведення агробізнесу в посушливих регіонах із недостатньою кількістю вологи, зокрема в зонах ризикованого землеробства, а також утворення через недотримання сівозміни та структури посівних площ нових «агресивних» рас вовчка соняшникового та його активна «міграція» дедалі північніше створює значні складнощі у вирощуванні класичного соняшника, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Саме тому щорічно значна кількість аграріїв віддає перевагу гібридам, стійким до імідазолінонів, особливо в посушливих регіонах. Вирощування соняшника за цією виробничою системою має низку переваг: необов’язкова наявність гербіцидних ґрунтових схем захисту, одночасний надійний контроль максимально широкого спектра сегетальної рослинності, зокрема й злісних видів бур’янів – амброзії, нетреби звичайної, капустяних видів, лободи білої тощо, додатковий контроль вовчка соняшникового. Однак, для отримання високих якісних і кількісних показників урожайності імі-гібридів соняшника, є одна важлива умова вирощування – застосування високоефективних страхових гербіцидів із групи імідазолінонів. Тим, хто в поточному агросезоні вирощує соняшник, стійкий до цієї групи гербіцидів, до обрання післясходового контролю бур’янів потрібно підійти дуже ретельно».

Для ефективного післясходового захисту гібридів соняшника, стійкого до імідазолінонів, Олександр рекомендує вибрати двокомпонентний гербіцид системної дії Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л). Обидві діючі речовини у його складі потрапляють до тканин рослин через ксилему та флоему, де діють як інгібітори ензиму ацелоктатсинтази (АLS) – ключового ферменту біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцину, лейцину, валіну). Всередині рослин гербіцид швидко переміщується до точок росту, через що поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів припиняється.

Застосування гербіциду Генезис у чутливі для бур’янів фази (сім’ядолі – 2 листочки, що в більшості випадків збігається з фазою розвитку культури 4 справжні листки) дає змогу високоефективно контролювати широкий спектр злакових і дводольних видів бур’янів, зокрема й максимально проблемних: осот (види), амброзію (види), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий та інші. Високі пенетраторні властивості допоміжних речовин гербіциду дають змогу розчиняти найпотужніший восковий наліт на бур’янах. Водночас Генезис є толерантним до культури за дотримання регламентів застосування, і його можна застосовувати за системи землеробства no-till та за мінімального обробітку ґрунту.

Лише одна обробка гербіцидом Генезис в оптимальні фази росту бур’янової рослинності утримує поле чистим упродовж всього вегетаційного періоду.

Читайте також: Соняшник: біологічні особливості та технологічні аспекти вирощування

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram