Аграрій з Одещини поділився досвідом роботи сівалки Rapid

Посівні комплекси Rapid від Väderstad – справжня важка артилерія серед висівних комплексів цієї компанії. Її надможливості високо оцінили керівники десятків господарств, де працює цей агрегат.

Що особливого в цих машинах і чому вони залишаються останньою надією рільника на якісне висівання сільськогосподарських культур, особливо у важких умовах? Без перебільшення, на ці питання дадуть найпереконливішу відповідь самі користувачі – агрономи та керівники господарств, де працюють ці агрегати.

Ігор Колосов, головний агроном ТОВ «Трофімова»

Досвідом використання сівалки Rapid від Väderstad поділився Ігор Колосов, головний агроном ТОВ «Трофімова», що на Одещині.

– Головна перевага сівалки Rapid – це те, що вона нівелює всі недоліки передвисівної підготовки ґрунту. Ясна річ, це не означає, що до висіву можна нехтувати певними вимогами технології з надією на виправлення помилок «розумною» технікою, але ж у реальних умовах, на жаль, не завжди вдається отримати запланований результат. Ми працюємо на Півдні України, і буває, що за сто днів не випадає жодного міліметра опадів. Звісно, що якісно підготувати ґрунт за таких умов нереально. Так, можна якось провести передвисівний обробіток, але з практики скажу, що якість його за п’ятибальною шкалою «потягне» на слабеньку трієчку. Rapid дає змогу максимально наблизити агрономічні задуми до реальності, – розповів головний агроном.

Можливість точного дотримання норм висіву насіння та внесення добрив, які вносяться окремо від насіння, сьогодні дає нам система управління, яка встановлена в кабіні трактора. Сівалка Rapid 600С є універсальною: для висіву ріпаку, зернових культур, бобових, соняшнику, кукурудзи на силос — практично всіх основних агрокультур. Також привабливим є використання сівалки за будь-яких технологій обробітку ґрунту. У ТОВ «Трофімова»  застосовують мінімальну технологію, проте ярі культури, як-от соняшник і кукурудза, вирощують за традиційною технологією обробітку. В майбутньому у господарстві планують повністю перейти на мінімальний обробіток, адже все частіше й частіше трапляються посушливі роки, коли виконувати оранку просто неможливо.

– Сівалка Rapid – це початок упровадження наших планів, адже майбутнє – за мінімальною та нульовою технологіями ґрунтообробітку. Принаймні, для нашого регіону, – підсумував аграрій.

Дізнайтеся більше про сівалку Rapid 600С за посиланням: https://www.vaderstad.com/ua/sivba/rapid/rapid-a-cj/

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram