Набрав чинності Закон щодо стимулювання виробництва спирту

Набрав чинності Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання виробництва спирту етилового денатурованого”. Як зазначили у Мінагрополітики, він сприятиме розвитку ринку спирту для технічних та хімічних потреб, імпортозаміщенню продукції технічного і хімічного призначення.

Згідно з документом, замість витратомірів-лічильників, які обліковують спирт за об’ємом, обліку етилового денатурованого спирту та біоетанолу проводиться масовими витратомірами.

Також прийнятий законопроєкт зобов’язує виробників надсилати контролюючим органам технологічну схему встановлення витратомірів-лічильників спирту етилового та/або масових витратомірів та схему встановлення цілодобових систем відеоспостереження за виробництвом та відпуском спирту етилового на акцизних складах.

Закон передбачає затвердження Кабміном норм виробничих втрат і виходу спирту етилового та інших спиртових дистилятів. Також уряд затверджуватиме норми втрат і виходу готової продукції під час виробництва алкогольних напоїв.

Норми Закону дозволяють денатурацію біоетанолу бензином та етил-трет-бутиловим етером (наразі дозволяється зберігати біоетанол, денатурований лише бензином (1–10 відсотків)).

NB: У Мінагрополітики вважають, що реалізація Закону збільшить попит на біоетанол та переробку зерна на внутрішньому ринку.

Тимчасово, на період воєнного стану, Законом передбачена можливість суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на виробництво спирту етилового неденатурованого, виробляти спирт етиловий денатурований та/або біоетанол на підставі ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого, а суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на виробництво спирту етилового денатурованого, виробляти біоетанол.

Для реалізації положень Закону Мінагрополітики розпочало роботу по перегляду та розробці підзаконних нормативно-правових актів. Зокрема, переглядають перелік продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований (постанова КМУ від 14 серпня 2019 р. № 722). Зацікавлені можуть надсилати свої пропозиції щодо доповнення зазначеного переліку з відповідними обґрунтуваннями просимо надсилати на електронну пошту zakorska@gmail.com.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram