На український ринок надійшли перші партії тепличних помідорів з місцевих комбінатів. Про це повідомили аналітики проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”.

Водночас пропозиція українських помідорів на ринку обмежена, оскільки лише поодинокі комбінати розпочали їх збирання. Обсяги гуртових партій у більшості випадків не перевищують 300 кг, тому роздрібні мережі продовжують працювати з імпортними помідорами, в основному турецькими.

Читайте також: Краще насіння помідорів для відкритого ґрунту

Гуртові ціни на помідори нового врожаю суттєво відрізняються від минулорічних. Зараз кілограм плодів коштує 85-120 грн, тоді як минулого року на початку квітня ціна на помідори складала 50-65 грн/кг.

Суттєва різниця пояснюється більш високими цьогорічними цінами на томати з Туреччини. Зараз гуртові ціни на імпортні помідори коливаються у межах 70-75 грн/кг. У минулому році вони були меншими як мінімум у 2 рази, — пояснив керівник проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Олександр Хорев.

Фахівці прогнозують, що надалі помідори місцевого виробництва дешевшатимуть, якщо у подальшому в Україні збережеться тепла сонячна погода і якщо росія не окупує нових територій нашої держави.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram