Через рекордне подорожчанням рослинних олії, зернових та м’яса, а також значне зростання цін на цукор та молочну продукцію, індекс продовольчих цін ФАО у березні підвищився на 12,6%. Зараз він досяг найвищого рівня з 1990 року. Про це повідомили в організації.

Зокрема, індекс цін на зернові підскочив на 17,1% через стрімке підвищення світових цін на пшеницю та фуражні зернові. У ФАО зазначили, що останнє насамперед пов’язане з перебоями в експортних постачаннях з України.

NB: Світові ціни на пшеницю у березні зросли на 19,7%. Фуражне зерно подорожчало на 20,4%.

Внаслідок підвищення цін на соняшникову, пальмову, соєву та рапсову олії індекс цін на олії у березні додав 23,2%. Котирування соняшникової олії суттєво збільшилися під впливом скорочення обсягу експортних поставок. Ціни на пальмову, соєву та рапсову олії помітно зросли через підвищення світового імпортного попиту. Крім того, зміцненню світових котирувань пальмової олії сприяло подальше скорочення пропозиції від провідних країн-виробників.

NB: Індекс цін на молочну продукцію склав 2,6%. Його підйом триває сьомий місяць поспіль переважно під впливом скорочення пропозиції на світових ринках. Індекс цін на м’ясо підвищився на 4,8% і досяг рекордного рівня.

Індекс цін на цукор у березні зріс на 6,7% і став більш ніж на 20% вищим за показник березня минулого року. Підвищення світових котирувань цукру у березні пояснюють різким зростанням світових цін на сиру нафту. У зв’язку ним очікується, що в майбутньому сезоні в Бразилії збільшать обсяги використання цукрової тростини для виробництва етанолу.

*Довідково зазначимо, що індекс продовольчих цін ФАО це середньозважений показник, який відстежує динаміку міжнародних цін п’яти основних продовольчих товарних груп.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram