В Україні після тривалих вихідних спостерігається черговий етап зростання закупівельних цін на кукурудзу та прогнозованого збільшення її поставок. Це спричинило значні черги у портах і зупинку окремих терміналів, повідомили у Grain Trade.

Причиною зростання цін є різке падіння курсу гривні з початку року на 5%, до 28,7 грн/$. Внаслідок цього ціни на кукурудзу в портах у січні виросли на 400 грн/т до 8700-8750 грн/т.

На тлі політичної напруги між Росією та Україною продовжують зростати світові ціни на нафту та кукурудзу. Це сприяє відновленню валютних цін на кукурудзу в українських портах до $270/т.

NB: Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу на біржі в Чикаго вчора виросли одразу на $5/т, досягнувши найвищого рівня з травня — $287/т.

Через спекулятивний чинник можливої російської агресії, березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на паризькій Euronext з понеділка виросли на €10,25/т до €257,75/т ($291,36/т). Такий рівень відповідає максимуму листопада 2021 р.

Аналітики ринку вважають, що зниження політичної напруги між Росією та Заходом послабить спекулятивний тиск на ціни та курс гривні. Відтак закупівельні ціни різко знизяться, особливо на тлі збільшення пропозицій та запасів у трейдерів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram