Попри активне збирання та відвантаження врожаю сої з Південної Америки, на світових ринках рослинних олій зберігається дефіцит пропозицій. Це призвело до стрімкого зростання цін на олійні культури нового врожаю, про це повідомляють аналітики Grain Trade.

NB: Серед усіх рослинних олій найбільше протягом тижня подорожчала соєва олія, ціни на яку виросли майже на 8%. 

— Українська соняшникова олія за тиждень подорожчала лише на 3-3,5% до 1560-1585 $/т FOB, оскільки зростання впевненості в тому, що заборону на експорт соняшникової олії вводити не будуть, обмежило подальше підвищення цін, — зазначають аналітики Електронної зернової біржі і додають: — Високі ціни на рослинні олії, що зберігаються протягом тривалого часу, змушують трейдерів активніше купувати олійні культури нового врожаю, внаслідок чого форвардні ціни на них в Україні різко виросли за останній тиждень.

Слідом за зростанням цін на соняшникову олію з нового врожаю з 1000 до 1110-1150 $/т FOB для поставок у жовтні, форвардні ціни на соняшник виросли з 530-550 $/т до 570-600 $/т.

— Високі форвардні ціни на олійні культури свідчать про те, що в новому сезоні ринки залишатимуться під тиском високого попиту на тлі не надто великого врожаю ріпаку в ЄС та Україні, а також невизначеності з майбутнім врожаєм соняшника в Україні та Росії, — підсумовують аналітики.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram