На старті сезону відбулися суттєві зміни географії експорту українського ячменю

У липні 2022/23 МР з України було експортовано 149,7 тис. тонн ячменю, що на 86% нижче за показник аналогічного періоду сезоном раніше (1,1 млн тонн). Про це свідчать дані, які має ІА «АПК-Інформ». Водночас липневі відвантаження ячменю у 4,1 рази перевищують червневі.

Як зазначили аналітики агентства, на старті нового сезону відбулися суттєві зміни географії експорту ячменю. Якщо в перший місяць минулого сезону у трійку лідерів із закупівель українського ячменю входили Китай, Туреччина та Лівія, то в липні цього року ключовим імпортером українського ячменю стала Румунія з часткою 70% від загального відвантаженого обсягу.

Другу позицію в рейтингу основних імпортерів ячменю, як і в минулому сезоні, зайняла Туреччина. Третє місце посів Ліван.

За оцінками аналітиків ІА «АПК-Інформ», в 2022/23 МР експортний потенціал ячменю очікується в межах 1,5-2,3 млн тонн проти 5,8 млн тонн в 2021/22 МР. Зниження спричинене прогнозованим скороченням валового збору ячменю та обмеженою пропускну здатність експортної інфраструктури.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram