На ринок виходить проривна інновація для надточного обприскування культур

3S Spot Spray Sensor – технологічне рішення за допомогою штучного інтелекту збирає та аналізує зображення у режимі реального часу, виявляючи на посівах бур’яни, хвороби, шкідники та визначаючи потребу в добривах
EXEL industries group – світовий лідер у галузі обприскування та надійний партнер аграріїв уже понад 70 років – працює над розробкою інноваційних рішень агроекологічної трансформації. Останніми роками ця тема набула особливої актуальності, а потреба в інноваціях у галузі загострюється. Щоб встигати за цим темпом, EXEL industries group ще 2019 року створила окрему дочірню компанію – EXXACT Robotics – спеціально для роботи над інноваціями у точному землеробстві.

Місію компанії бачать у розробці інноваційних, прагматичних і стійких технологічних рішень для фермерів, що сприятимуть переходу до сталого сільського господарства в усьому світі. Свою розробку для надточного землеробства EXXACT Robotics представить уже на найближчій виставці AGRITECHNICA у лютому 2022 року.

Попередньо в компанії анонсували та презентували новітню технологію, організувавши міжнародну онлайн-конференцію для преси 4 листопада цього року.

Штучний інтелект на захисті врожаю

Технологія EXXACT Robotics для точного розпилювання має назву 3S Spot Spray Sensor®. Це технологічне рішення за допомогою штучного інтелекту збирає та аналізує зображення у режимі реального часу, виявляючи на посівах бур’яни, хвороби, шкідники та визначаючи потребу в добривах.

Такої функціональності вдалося досягти завдяки високоточним датчикам, вбудованим на штанзі обприскувача. Датчики розташовані кожні 3 метри або через кожен метр. Вони практично миттєво збирають та аналізують дані, після чого інформація надходить у систему контролю обприскувача, який вносить потрібну норму добрив чи ЗЗР точно в потрібне місце.

NB: В EXEL industries group зазначили, що з технологіями 3S Spot Spray Sensor® виводять філософію групи компаній правильна норма, у потрібному місці, у потрібний час на абсолютно новий рівень.

Фахівці EXXACT Robotics інтегрували технологію у штанги обприскувачів усіх брендів, які належать до групи компаній EXEL Industries – Agrifac, Apache, Berthoud, Evrard, Hardi та Tecnoma. Перші машини, оснащені технологією 3S Spot Spray Sensor® з’являться на ринку наприкінці 2022 року – для роботи з гербіцидами.

Консоль управління 3S Spot Spray Sensor® розташована в кабіні обприскувача та взаємодіє безпосередньо з його системою керування розпиленням. Виробник декларує, що в такому разі обприскувач може працювати зі швидкістю до 25 км/год, як удень, так і вночі, водночас розхід речовини, яку аграрій вносить на посіви, суттєво скорочується без втрати ефективності та продуктивності обробки.

В компанії EXXACT Robotics розповіли, що продовжують роботу над розробкою та поступово розширюватимуть використання технології:

  • 2022 р. на ринок вийдуть перші обприскувачі, оптимізовані для роботи з гербіцидами;
  • 2024 р. технологію планують інтегрувати в системи точного внесення добрив;
  • 2025 р. – для застосування фунгіцидів;
  • 2026 р. – для використання інсектицидів.

В EXEL industries group вважають, що за технологіями надточного внесення майбутнє світової аграрної галузі. Особливо, зважаючи на екологічну політику ООН та цілі Організації щодо сталого розвитку. Такі розробки дають змогу суттєво економити ЗЗР, добрива та інші необхідні сільському господарству речовини, і заразом не допускають зниження врожайності культур і родючості ґрунту.

Наталія КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram