fbpx

Компанія Tecnoma – це французький виробник сільськогосподарських обприскувачів широкого модельного ряду: навісних, причіпних, самохідних обприскувачів, а також тракторів для захисту виноградників.

Компанія Tecnoma – професіонал у захисті всіх сільськогосподарських культур.

Виробництво розташоване у Франції, у місті Еперне, столиці знаменитої на весь світ провінції Шампань.

Професійний захист посівів – це спеціалізація Tecnoma

Сьогодні перед українськими агровиробниками все гостріше постають завдання: як підвищити ефективність захисту посівів – від появи сходів аж до збирання врожаю – та одночасно зекономити кошти на перевитрату засобів.

Tecnoma гарантує агровиробникам високу якість та продуктивність обприскування з оптимальними витратами.

Інтелектуальна система обприскування OSS+

Професійний підхід Tecnoma в обприскуванні підтверджений унікальною інтелектуальною системою оптимального диференційованого обприскування OSS+. Ця система є ексклюзивною розробкою компанії Tecnoma та не має аналогів у світі.

OSS+ дозволяє розумно керувати обприскуванням, не зважаючи на варіації швидкостей оприскувача, розвороти та зміну тиску в системі.

Зі системою OSS+ не доводиться шукати компромісів між швидкістю та якістю обприскування!

На сьогодні понад 50%, проданих у ЄС обприскувачів Tecnoma, обладнані опцією OSS+.

Що таке система OSS+?

Система OSS+ – це комбінація чотирьох, або двох форсунок, які розміщені в одну лінію, система AGP, що забезпечує постійну циркуляцію рідини в штанзі, бортовий процесор і додатковий гіроскоп. Усе разом забезпечує точне внесення ЗЗР та добрив. Під час зміни норми внесення, швидкості обприскувача чи маневрів машини система OSS+ вибирає потрібну форсунку, чи їх комбінацію, та забезпечує оптимальний тиск, точну дисперсію краплі, зберігаючи норму внесення і стабільний факел розпилу, без дрейфування.

OSS+ – це чотири опції, об’єднані в одну систему, що гарантує дотримання високих стандартів якості обприскування та раціонального використання ЗЗР.

Перша опція:

Стабільний факел і дисперсія краплі без обмежень тиску, зумовлених типом форсунок, попри коливання швидкості руху обприскувача та зміни норми внесення

Що вирішує?  

Під час обприскування часто виникає ситуація, коли у форсунках зменшується тиск, через що не формується необхідний факел розпилу та дисперсія краплі (втрачається якість покриття), водночас надлишковий тиск призводить до дроблення краплі в факелі розпилу з критичним збільшенням зносу (втрата хімії). Разом це призводить до втрати якості обприскування, що зрештою впливає на врожай, не кажучи вже про нераціональні витрати препаратів.

Під час зміни будь-якого параметра – чи то швидкості, чи траєкторії руху – система OSS+ вибирає потрібну форсунку, чи комбінацію кількох, тому розпилення залишається безперервним і стабільним.

OSS+ не тільки забезпечує ідеальне обприскування, а й гарантує безпеку навколишньому середовищу, людям, а також виключає ризик переміщення краплі потоком вітру на сусідні ділянки та будівлі.

Друга опція:

Компенсація норми внесення за шириною штанги під час маневрів і на поворотах

Що вирішує?

Коли обприскувач здійснює маневрування на клинах, нерівному рельєфу, поворотах, розпилення на зовнішньому та внутрішньому краю штанги стає нерівномірним, адже швидкість внутрішнього та зовнішнього кінців штанги – різна. 

Система OSS+ вирівнює норму внесення по всій ширині штанги відповідно до заданих параметрів внесення, швидкості та радіуса повороту.

Третя опція:

Безперервний тиск циркуляції потоку робочої рідини у штанзі (система AGP)

Що вирішує?

Система постійної циркуляції AGP забезпечує надзвичайну точність дозування препарату. Зокрема за малих норм препарату оператору не потрібно вручну калібрувати форсунки – все відбувається автоматично.

Постачання робочого розчину до форсунок відсікається за допомогою пневматичних клапанів, які розташовані перед кожною форсункою.

Крім того, AGP забезпечує моментальне відкриття факела форсунки від старту та стабільну дисперсію краплі на краях поля. Додаткова перевага системи – у розподільних трубках не утворюються відкладення.

Четверта опція:

Індивідуальна норма внесення для кожної секції штаги, відповідно до стандартів точного землеробства та карти поля

Що вирішує?

Система OSS+ забезпечує диференційоване внесення засобів захисту рослин. Для кожної ділянки поля можна варіювати норму внесення для кожної окремої секції від 40 до 400 л/га. 

Обприскувач Tecnoma самостійно виконує ідеальне обприскування, чітко дотримується технічного завдання, визначаючи необхідну кількість розчину в тому чи іншому місці, вибираючи потрібну форсунку. Такий індивідуальний підхід – це економне використання препаратів і добрив.

Система OSS+ сьогодні є популярною серед європейських фермерів і впевнено завойовує прихильність українських аграріїв. Автоматично вибираючи потрібну форсунку, система забезпечує постійний тиск під час роботи обприскувача, незалежно від його робочої швидкості – від 0 до 26 км/год. Ба більше, зміна швидкості обприскувача та норми внесення препарату не впливає на якісну дисперсію крапель і факел розпилення – немає ефекту дрейфування краплі!

Одночасне використання OSS+ з форсунками для антизнесення дає змогу проводити обприскування за сили вітру до 6-8 м/с.

Дмитро Селезень, заступник генерального директора з виробництва
ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія»

«У нашому підприємстві в обробітку 27 тис. гектарів землі, на яких вирощуємо три основні культури: пшеницю, соняшник і кукурудзу. Одним із обприскувачів, яким здійснюємо обробку посівів, є Tecnoma Laser. Цей оприскувач має ширину штанги 30 метрів, бак місткістю 4000 літрів для робочого розчину та бак для омивання на 450 л, 5 датчиків для тримання рівня висоти над поверхнею поля. Додатково ми оснастили цей обприскувач системою автопілотування Trimble, завдяки чому можемо працювати чітко по картах і вносити потрібні норми. Та найбільш цінною на цьому обприскувачі є система OSS+, яка чудово зарекомендувала себе в нас у виробництві. Адже, незалежно від швидкості руху машини, ми маємо постійний вилив, стабільний тиск у системі, та крупну краплю, що забезпечує якісне покриття листової поверхні. Наша агрономічна служба просто в ейфорії від обприскувача Tecnoma Laser. На посівах немає припалів чи недопрацьованих ділянок на поворотах, система відмінно працює за будь-якої швидкості руху машини. Саме завдяки OSS+ ми не контролюємо власноруч нічого: не підбираємо швидкість під кожну форсунку, але завжди отримуємо велику краплю однакового розміру, що дає змогу обприскувачу Tecnoma працювати навіть тоді, коли конкуренти вже зупиняються, і якісно вносити робочий розчин».

В Україні представлені флагманські моделі обприскувача Tecnoma – Laser 4200 HVC та Laser 4200 XL, які виробник оснащує опцією OSS+.

Сергій Вотяков, представник компанії Tecnoma в Україні

«Усіх агровиробників об’єднує бажання: підвищити продуктивність обприскування, водночас не втративши якість. Саме для такої мети ідеально підходить оновлений обприскувач Tecnoma Laser XL, який має багато вдосконалених рішень – крім збільшення місткості бака та потужності двигуна, збільшений об’єм редукторів. А для зміни традиційної системи обприскування, компанія Tecnoma запропонувала новітнє рішення – систему OSS+, що дає змогу виконувати обприскування зі збереженням розміру дисперсії каплі в усьому діапазоні швидкостей. Також ця система дозволяє працювати з картами полів, з диференційним внесенням, покращуючи захист майбутнього врожаю».

Laser 4200 XL – це представник нової генерації обприскувачів компанії Tecnoma. Високоточна система навігації, інноваційна розумна гідростатична трансмісія, що економить витрати пального, поворотні осі чотирьох коліс, змінна геометрія штанги та система OSS+ – це ті характеристики, завдяки яким Tecnoma Laser 4200 XL гарантує ефективний захист посівів.

Компанія Tecnoma забезпечує агровиробників технікою, яка завдяки технічному оснащенню не втратить актуальність і через десятиліття, в умовах переходу до точного землеробства.

Tecnoma Laser 4200 XL: технічні характеристики

МодельLASER 4200 XL
Двигун CUMMINS , потужність (к.с.)275 (300)
Бак для робочої рідини, л4200
Кліренс гідравлічно змінний, м1,5–1,9
Гідравлічно змінна ширина колії, м3–4
Ширина штанги обприскувача, м30
Інжекторні керамічні форсунки4
Кількість секцій штанги, шт.8–18 (опція)
Діапазони швидкостей, км/год0–35, 0–56
Рульове, привід2 колеса; привід (4х4)
Колеса380/90 R46
Система промивки бака LAV TON4
Бак для пального, л500
Бортовий комп’ютер ITOP
КабінаЕргономічний підлокітник для комфортного управління
Клімат-контроль
Активні вуглеці фільтри4 клас
Регулювання рульової колонкиНа 3 осі
GPS – автоматичне відключення секцій
Антена DGPS Smart – 6 L (+/- 10-15 см)
встановлено
Автопілотвстановлено
Насос мембранно-поршневий, л/хв360
Бак для промивання, л450
Бачок для миття рук, л15
Довжина / ширина /висота, м9,4/3,00/4,05
Швидкість руху поле/дорога, км/годдо 35 / до 56
Подільники коліїопція

Система TOPFIELD II, розроблена  компанією Тecnoma, забезпечує автоматичний контроль штанги відносно рельєфу для підтримки відстані між штангою і ґрунтом чи рослинами. Система оснащена 5-ма сенсорами.

Комбінація чотирьох антидрифтових форсунок працює з постійним тиском розпилу, незалежно від змін швидкості руху машини.

Система OSS+ оснащена гіроскопом, котрий визначає кут повороту й моделює потік залежно від кривої руху. Завдяки цьому, розпилювач не передозує внутрішню частину повороту та не перенавантажує зовні кривої. Калькулятор OSS+ визначає пряму швидкість і радіус повороту машини. Система AGP забезпечує безперервний тиск циркуляції потоку робочої рідини у штанзі.

«Система OSS+ – це чотири форсунки, розміщені в один ряд, що надає можливість працювати в будь-якому діапазоні швидкостей, витримуючи однакову дисперсію каплі та стабільну норму виливу. Антидрифтові 4 форсунки працюють спочатку по черзі: одна, друга, третя, четверта, відповідно до швидкісного діапазону, потім вони об’єднуються. Можуть працювати перша і друга, перша, друга і третя, чи перша і четверта – чи в будь-якій іншій комбінації, щоб витримати задану норму та дисперсію каплі на будь-яких швидкостях. Норма внесення може змінюватися від 50 до 450 літрів», – наголошує Сергій Вотяков, представник компанії Tecnoma в Україні.

Додатковою перевагою обприскувача Tecnoma Laser XL є гідравлічно змінна колія від 3 до 4 метрів, залежно від культури. Для руху по дорозі, ширина колії залишається мінімальною. Користувач може запрограмувати дві окремі робочі колії: лише один натиск на вимикач і всі 4 колеса автоматично встановлюються в потрібне положення.

Ба більше, можна задавати колії різної ширини на передній та задній осі, оптимізуючи розподіл навантаження на ґрунт.

Крім усіх переваг на Laser XL встановлено:

Микола Тимченко, директор ПСП «Кисівське»
(с. Дмитрівка, Коломацький р-н, Харківська обл.)

«Обприскувач Laser XL вигідно вирізняється від своїх попередників. Ця модель технологічна, працює швидше та якісно навіть на швидкості 20 км/год.

По-перше, на цій машині відмінна підтримка штанги: п’ять ультразвукових датчиків дають змогу стабільно тримати рівень, і механізатор уже не хвилюється щодо перепадів. По-друге, тут встановлена система OSS+, яка контролює рівномірність внесення, незалежно від швидкості.

Цей обприскувач вражає своєю технологічністю. Забезпечує диференційоване внесення засобів захисту рослин і автоматичне відключення кожної секції штаги відповідно до стандартів точного землеробства та карти поля.

Крім того, не всі моделі на ринку оснащені гідрокліренсом. Обприскувачем Tecnoma Laser XL ми можемо працювати і по ранніх зернових, і по високорослих культурах, як-от кукурудза та соняшник, адже кліренс можна змінювати від 1,50 м до 1,85 м. Для нас це важливо. Жоден виробник техніки не може цього запропонувати.

Для будь-якого агровиробника інвестиція в обприскувач Tecnoma Laser XL – це правильне рішення, бо без ефективного захисту не буде високих урожаїв!».

Історія компанії

Історія компанії починається з 50-х років минулого століття, коли винахідник і засновник компанії Вінсент Баллу виграв конкурс із механізації виноградників провінції Шампань – презентувавши свій трактор.

У 1952 році компанія вивела на ринок свої перші винаходи під маркою Tecnoma. Вже сім років по тому в 1959 році компанія представила на паризькій виставці SIMA проривні технології систем обприскування: використання полімерів для виготовлення деталей; баки, виготовлені з поліестеру; свій винахід мембранно-поршневої помпи і звісно перший обприскувач.

У 1960 році Tecnoma збудувала свій перший завод. А вже у 1992 році розпочали виробництво повної лінійки самохідних обприскувачів. 

Із 1994 по 2016 рр. революційні розробки Tecnoma підкорили ринок обприскувачів:  

Вже 70 років компанія Tecnoma виробляє надійну та високоефективну техніку для захисту посівів, розробляючи та впроваджуючи передові сучасні технології у виробництво. Це сімейна компанія, що належить до групи EXEL Indusries, яку заснував Патрік Баллу – син засновника компанії Tecnoma Вінсента Баллу.

Сьогодні Tecnoma має виробничі потужності загальною площею 20000 кв.м. Усі обприскувачі та більшість комплектуючих (зокрема й форсунки, витратоміри) виготовляють безпосередньо на заводі в місті Еперне. На фарбувальному конвеєрі всі металеві деталі проходять п’ятиступеневе фарбування.

У випробувальному цеху кожен обприскувач Tecnoma перед відправкою клієнту проходить суворе випробування всіх систем, щоб клієнт отримав максимальну гарантію надійності та якості техніки.

Департамент досліджень та розвитку безперервно працює над розробкою нового обладнання і технологій, а також впровадженням останніх досягнень науки.

Причіпний обприскувач Tecnoma Tecnis і самохідний обприскувач Tecnoma Laser  – це моделі перевірені часом, які поєднують у собі високу надійність, максимальну продуктивність і найсучасніші технології обприскування.

В Україні Tecnoma представлена з 2007 року. Щодо консультацій та з питань продажу техніки звертайтеся до менеджера з продажу в Україні Сергія Вотякова та офіційних дистриб’юторів:

https://www.tecnoma.com/ua/

Сергій Вотяков, менеджер з продажу в Україні, Tecnoma SAS
тел.: +38(050) 302 5 302

http://www.agro.kr.ua/

Компанія «Агроресурс»
тел. контактної особи: +38(050) 487 88 96

http://www.eridon-tech.com.ua/

Компанія «Ерідон Тех»
тел. контактної особи: +38(067) 513 67 37