Два нових північних високорослих сорти лохини — Мегас Блу (MegasBlue) і Тітаніум (Titanium) — отримали хороші відгуки від власників розплідників, а також європейські виробники, які вже почали вирощувати ці сорти.

Обидва сорти виводить на ринок міжнародна фірма Global Plant Genetics, що спеціалізується на захисті інтелектуальної власності на сорти ягідних культур, спаржі і підщепи винограду. Про це пише «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

NB: Ці два нових сорти створені в США фірмою Oregon Blueberry Farms and Nurseries, яка передала свої авторські права фірмі Global Plant Genetics на поширення їх в більшій частині світу. За словами Руперта Харгрівза, директора фірми Global Plant Genetics, вони відстежували вирощування цих сортів в США протягом останніх трьох років і раді зараз поширювати їх у всьому світі. В Європі вони почали з випробувальних посадок у низці господарств, а також у співпраці з трьома розплідниками.

Експерти вважають, що саме зараз ринок потребує такі сорти високорослої північної лохини з поліпшеним смаком і підвищеною врожайністю.Мегас Блу позиціонується як покращений варіант сорту Блукроп, він вимагає більше 1000 год. холоду. Рослина потужна, ягоди від середніх до великих, які можна порівняти з Блукроп, темного забарвлення, без червоних боків. Ягоди щільні, хрусткі, добре зберігаються після збирання (як сорт Дюк). Смак подібний з Блукроп. У США урожайність досягає 20-25 т/га урожай.

Тітаніум також вимагає більш 1000 год. холоду. Рослина прямостояча, відносно компактна, більш сильноросла, ніж сорт Драпер, кора червоного кольору. Ідеально підходить для вирощування на родючих ґрунтах або в контейнерах. Ягоди великі, в середньому 17-20 мм в діаметрі, як у сорту Драпер. Забарвлення ягід світло-синє. Ягоди щільні, хрусткі, смак можна порівняти з сортом Драпер. Бджолозапилення на цьому сорті не є необхідним, але вітається. Сорт універсального призначення, придатний як для свіжого ринку, так і для заморозки. Ягоди добре зберігаються після збирання. Урожайність у США досягає 20 т/га.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram