Кліматичні зміни в Україні впродовж останніх років призвели до підвищення середньої температури, зменшення кількості опадів та частих ґрунтових і повітряних посух, що негативно впливає на фізіологічний стан культур і загрожує зниженням врожайності.

— За таких умов культури потребують спеціальних добрив-антистресантів  із вмістом легкодоступних кремнію і калію. Ефективним методом захисту культур від різного роду стресів є підживлення їх кремнієм. Йдеться про кремнієві добрива, які здатні підвищити стресостійкість рослин та зміцнити їх загалом, — розповів доктор наук, професор Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко.

Під час застосування таких добрив формується захисний біокремнієвий екран, який знижує температуру листкової поверхні на 4-5°С, зменшує транспірацію і навіть запобігає ушкодженням спорами грибів та шкідниками, які мають сисний ротовий апарат.



Позакореневе підживлення культур такими добривами найефективніше проводити у критичні фази їх росту і розвитку, за повітряної посухи або в разі прояву різного роду стресів, а також з поливною водою в системах краплинного поливу.

Підживлювати культури варто не менше двох разів упродовж вегетації, оскільки з часом вміст кремнію в рослинах знижується через його біологічне розбавлення. Добрива показують високу біологічну та економічну ефективність як на зернових і зернобобових культурах, кукурудзі, ріпаку, картоплі, овочевих культурах, так і на плодових, ягідних культурах, винограді та навіть на декоративних деревах, кущах і газонних травах.

За матеріалами www.cherkassy.today

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram