Мінагрополітики працює над новими вимогами до пшениці: технічний комітет спільно з представниками галузевих асоціацій та української науки за підтримки проекту IFC «Реформування інвестиційного клімату» розпочато перегляд державного стандарту на пшеницю ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови».

Стандарт є одним із ключових документів, який встановлює вимоги до зерна пшениці на українському зерновому ринку.
— Рішення щодо перегляду стандарту зумовлене необхідністю його оновлення — для оптимізації процесів виробництва, зберігання та переробки зерна пшениці. При цьому обов’язковим при опрацюванні нової редакції є збалансування та врахування інтересів агровиробників, борошномельної та хлібопекарської галузей, а також створення сприятливих умов ведення бізнесу і міжнародної торгівлі, — прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, повідомляє прес-служба відомства.

Під час роботи над стандартом зараз розглядають пропозиції щодо зменшення кількості класів непродовольчого зерна, а також коригування окремих показників якості пшениці, наближення до міжнародних вимог до пшениці.

Оновлена версія документу в цілому буде орієнтована на врахування потреб зернового ринку, зокрема, виробників збіжжя, переробної галузі та компаній, які здійснюють торгівлю зерном. Перший розгляд тексту документу відбудеться на засіданні ТК 170 «Зернові культури та продукти їх переробки» у вересні цього року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram