Ринок пшениці уповільнює активність напередодні публікації завтра квітневого прогнозу від USDA. Активні темпи посіву, а також сприятливі погодні умови з помірним теплом і опадами сприяють формуванню гарного врожаю пшениці в світі в цьому сезоні. Про це повідомляють аналітики Grain Trade.

На біржі в Парижі вересневі котирування пшениці нового врожаю продовжують невелике зниження. Опади, що змінили період посушливої погоди, зміцнюють впевненість в хорошому зборі врожаю.Травневі котирування пшениці отримали підтримку від зростання темпів експорту і знизилися всього на €0,25 до 189,25 € / т або 212,35 $/тонна.

З початку сезону 2018/19 Франція експортувала 10,098 млн. тон м’якої пшениці, що на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону. Найбільшими покупцями є Алжир близько 37% всього імпорту і з країн ЄС-Бельгія (14%).

У п’ятницю ринок американської озимої пшениці дружно фіксував прибуток.

Тверда яра пшениця падає вже 7 торгових днів поспіль, після того як з’ясувалося, що страхи з приводу наслідків повеней у північних районах американської рівнини сильно перебільшені.Травневі котирування американської пшениці знизилися:

  • м’яка пшениця SRW в Чикаго на $1,10 до 171,87 $/тонна
  • тверда пшениця HRW в Канзас-Сіті на $3,03 до 158,45 $/тонна
  • тверда пшениця HRS в Міннеаполісі на $1,75 до 191,98 $/тонна

На ринку України відзначаються нові угоди з купівлі пшениці нового врожаю, що формує ціни нового врожаю. Філіппіни купили два судна фуражної пшениці за ціною близько 212$/т CFR, що при вартості фрахту близько 32$/т показує еквівалент близько 180$/т FOB з постачанням в червні липні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram