На Рівненщині відкриють індустріальний парк технічної коноплі

На Рівненщині відкриють індустріальний парк технічної (не наркотичної) коноплі. Він буде направлений на увесь цикл дослідництва, селекції, вирощування, переробки і виробництва з цієї рослини. Про це повідомила пресслужба Рівненської ОДА.

Керівник обласної адміністрації Віталій Коваль розповів, що ще у квітні зустрівся з власниками компанії ТОВ «Текстиль» Олександром Соколовським та керівником проектів Олексієм Большовим. Це найбільша компанія в Україні, яка займається виробництвом тканин та одягу. Тоді обговорювали можливість відкриття їхнього виробництва на Рівненщині. Нині ж вийшли на фінішну пряму.

— Уже підписали меморандум про релокацію лінії виробництва тканин. Отримали технічне завдання по земельній ділянці. Працюємо над пошуком варіантів. Закликаю громади надавати свої пропозиції до Департаменту економіки РОВА, — зазначив Віталій Коваль.

Очільник Рівненщини зазначив, що це не лише інвестиції в область, а й нові робочі місця, створення доданої вартості та запуск нової індустрії, адже вирощування технічної коноплі має чимало переваг. Зокрема, її використовують для виробництва тканини, з якої, зокрема, шиють форму для військових. Цей одяг навіть не бачать тепловізори. Технічна конопля є хорошим антисептиком. З неї роблять опалювальні пелети і навіть продукти харчування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram