Державі на відновлення АПК після війни вже потрібно майже $19 млрд, приватному сектору — ще більше

Нинішні витрати на відбудову та відновлення України становлять $349 млрд. Очікується, що в найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває. Таку оцінку презентували уряд України, Європейська комісія та Світовий банк у співпраці з партнерами. Про це повідомили у Світовому банку.

Звіт «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA)» є першою комплексною оцінкою наслідків війни в двадцяти різних секторах після російського вторгнення. Вона також окреслює фінансові потреби для стійкого, всеохоплюючого, сталого відновлення та відбудови, а також пропонує дорожню карту для планування.

У звіті зазначили, що станом на 1 червня 2022 року загальний обсяг завданої шкоди сільському господарству досяг $2,2 млрд. Сукупний обсяг збитків галузі становить $28,3 млрд.

За оцінками, загальні потреби державного сектору на відбудову та відновлення АПК становлять $18,7 млрд. Приватні ж фермери у наступні роки повинні будуть інвестувати значно більше власних ресурсів.

— Проведена оцінка руйнувань та визначення потреб на відновлення створює міцну основу для національного Плану відновлення та є передумовою ефективного фінансування. Адже тільки на перший етап rapid recovery необхідно $17 млрд, з яких Україна потребує $3,4 млрд вже цьогоріч, — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Результати RDNA є попередніми, тому завдану шкоду та потреби на відновлення, які наведені у звіті, варто розглядати як мінімальні.

Перед урядом України зараз постало складне завдання збалансувати відновлення з невідкладними потребами країни. RDNA допоможе визначити пріоритети для відновлення, а ми продовжуємо підтримувати безперервність надання основних державних послуг, — прокоментувала Віцепрезидентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде.

У звіті зазначається, що потреби на відновлення та відбудову соціального й виробничого секторів та інфраструктури складають $349 млрд, що в 1,5 разів перевищує ВВП України в 2021 році. Згідно з оцінкою RDNA, впродовж наступних 36 місяців, $105 млрд необхідні для задоволення нагальних потреб на відновлення, зокрема, і підтримку сільського господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram