У П’ядицькій об’єднаній територіальній громаді триває реалізація проєкту «П’ядицькі культури», котрий передбачає створення навчально-виробничого цеху з вирощування лохини у селі Мала Кам’янка Коломийського району.

Ініціативу впроваджує місцева рада тергромади спільно з КП «Добробут Захід» та Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття. Вартість реалізації проєкту становить 3 млн грн, а ініціативу планують реалізовувати упродовж року. Про це розповів виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, пише galka.if.ua.— Реалізація проєкту здійснюється за підтримки міжнародної технічної допомоги Програми USAID DOBRE. Програма вже виділила громаді 1,5 млн грн. Ще 350 тис. грн ОТГ виграла в рамках X обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах співфінансування виділено з місцевого бюджету ОТ, — підкреслив експерт.

За словами Ігоря Мельничука, суть проєкту полягає у створенні навчально-виробничого центру з вирощування та догляду за канадською чорницею (лохиною). Підприємство надаватиме два види сервісів. Перший — догляд за рослинами, збір урожаю, здійснення крапельного поливу, а навчання з розвитку аграрних підприємницький ініціатив — другий.

Директорка КП «Добробут Захід» Уляна Гайдейчук повідомила, що у рамках проєкту вже створено ягідник, а задля здійснення у майбутньому більш ефективної фермерської діяльності — планують закупити крапельний полив та спецтехніку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram