Індекс цін на продовольчі товари ФАО в середньому за місяць склав 182,5 пункту, що на 0,7% більше, ніж у грудні, і на 11,3% вище, ніж в аналогічний період роком раніше. Про це повідомляється на сайті ФАО.

— Рослинні масла, цукор і пшениця послужили основними чинниками зростання індексу цін, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найбільш поширені в торгівлі продовольчі товари, — йдеться в повідомленні.Індекс цін на рослинні олії ФАО за місяць виріс на 7%, досягнувши трирічного максимуму, оскільки ціни на пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову олії зросли.

У свою чергу індекс цін на цукор виріс на 5,5%, що обумовлено очікуваннями зниження рівня виробництва цукру в декількох основних країнах-виробниках. Це зростання було пом’якшено триваючим ослабленням бразильської валюти і недавнім зниженням цін на сиру нафту, що вплинуло на попит на цукрову тростину для виробництва етанолу.

На зернові ціни зросли на 2,9%, у порівнянні з груднем, що було обумовлено підвищенням цін на пшеницю, за яким послідувало підвищення цін на кукурудзу і рис, переважно завдяки підвищеному попиту і швидшими темпам закупівель у декількох країнах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram