21.3 C
Kyiv
Понеділок, 15 Серпня, 2022
ДО ХАТИ Події і релізи На Хмельниччині агровиробники потрапили у пастку шахраїв

На Хмельниччині агровиробники потрапили у пастку шахраїв

У розпал сезону деякі агровиробники Хмельниччини потрапили у прикру ситуацію з шахрайствами добрив. Про це повідомляє Голос України.

Так, ошуканим виявилось підприємство із Кам’янця-Подільського, яке вирішило закупити добриво через Інтернет. Спокусились на помірковану ціну. Але при цьому не мали будь-якої інформації про продавця. А той запросив за свій товар 241 тисячу гривень. Поставка мала здійснюватись після оплати. Та, перерахувавши кошти, кам’янчани так і не дочекалися добрив.

Так само без хімікатів і грошей залишились фермери з Теофіпольського району. І вони замовили добрива для весняного підживлення рослин у невідомого постачальника. Та той використав таку саму схему: отримавши по перерахунку 117 тисяч гривень, зник.

Бути уважними з подібними покупками закликали і в головному управлінні Держпродспроживслужби області. Зокрема, звертати увагу на якість хімікатів для захисту рослин. З ними шахраюють чи не найбільше. В управлінні навели такі факти: за даними міжнародних організацій, частка фальсифікату в цьому сегменті становить не менш як 20 відсотків. А коли мова заходить про товар у дрібній розфасовці, то фальсифікат може становити і до 50 відсотків запропонованого товару. Та достовірних статистичних даних щодо кількості підробок засобів захисту рослин на вітчизняному ринку немає.

— Фальсифіковані пестициди можуть бути дуже небезпечними, оскільки їх дія непередбачувана, а завдана шкода може бути істотною та тривалою не тільки для майбутнього врожаю, а й для ґрунтів, загалом довкілля, та й самої людини, — зауважує головний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління Марія Ярош.

Найчастіше фальсифікатори пропонують на ринках генерики під назвою оригінальних препаратів. Покупцеві можуть також продати засоби захисту рослин, які імітують оригінал, але в них або взагалі відсутні діючі речовини, або містяться невідомі. На цьому тлі нелегальне фасування оригінальних продуктів є ледь не найкращим варіантом, що може отримати покупець.

— Виробники фальсифікатів дуже швидко вдосконалюють свої технології: можуть використовувати діючі речовини, аналогічні оригінальним, копіювати тару, захисні голограми тощо. Іноді у порошкоподібні препарати додають пилоподібні наповнювачі, а у водорозчинні — спирт чи й просто воду. Емульсії та суспензії розводять технічними оливами або порошками. Найстрашніше у фальсифікатах — невідомі, невивчені домішки, які можуть бути дуже токсичними і мати тривалу післядію, — попереджає фахівець.

Споживачу доволі складно визначити, що пропонує йому продавець. Але за деяких ознак від покупки варто відмовитись. Наприклад, коли хімікат розфасовано у медичну тару. Варто звертати увагу і на наявність захисних елементів на упаковці: голограм, захисних плівок, номерів партій, спеціальних позначок тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки неушкодженою.

Під час купівлі препаратів не зайвим буде і попросити у продавця сертифікат якості.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram