На Харківщині вирощуватимуть органічну спельту

Група АГРОТРЕЙД завершила посівну озимих культур. Загалом цього року посіяли озимі майже на 30 тисячах гектарів у Харківській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях, де компанія обробляє землю.

Вперше Група АГРОТРЕЙД посіяла органічну озиму спельту. Під нову культуру виділили майже 300 гектарів у Харківській області. Насіння придбали в австрійських і вітчизняних виробників.

Збільшили площу посівів під озимою пшеницею до 19,3 тисячі гектарів, що майже на 4 тисячі гектарів більше, ніж минулоріч.

— Озима пшениця з року в рік дає стабільні результати, ми вміємо з нею працювати й отримуємо гарні врожаї. Для нас це високомаржинальна культура. До того ж, це хороший попередник і збільшення площі посіву озимої пшениці дасть нам змогу скоротити навантаження під час посівної навесні, — пояснює таке рішення директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.

Цьогорічні умови для сівби були відмінні: ґрунт вологий, а температури сприятливі. Перед посівом озимих виконали глибоке дискування і лущення, традиційно восени – інсектицидний захист.

Окрім пшениці, 6,7 тисячі гектарів відведено під озимий ріпак, 930 гектарів — під ячмінь, а під жито — 500 гектарів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram