Керівник ФГ «Імпульс» з Уманського району Черкаської області Олександр Пастушенко має 20 гектарів незернових культур, у тому числі й солодкого перцю. Останній дає врожай до 10 т/га. Про це повідомляється на сайті Черкаської облдержадміністрації.— Обробіток площі під солодкий перець не відрізняється від обробітку під інші культури. Ґрунт обов’язково потрібно якісно зорати, поборонувати, провести передпосівну культивацію, закрити вологу. Для овочів це особливо важливо, враховуючи підвищений ризик появи шкідників та хвороб. Окрім цього, земля повинна бути добре розпушеною для нормального розвитку кореневої системи, — розповів фермер.

Олександр Пастушенко радить користуватися насінням перевірених виробників, яке не може коштувати дешевше, ніж 2 грн ха одну насінину. Він відзначає, що мінеральне живлення під солодкі перці є помітно повнішим у порівнянні з більшістю традиційних культур. Пастушенко з осені вносить під цю культуру до 5 ц NPK, а після появи сходів для внесення поживних речовин зрошує рослину.

— У нашій кліматичній зоні висаджувати розсаду рекомендується після дати останніх ймовірних заморозків. Зазвичай, починаючи із 20 травня. Збирання ж урожаю припадає на самий кінець серпня, аби встигнути почати реалізацію продукції з 1 вересня, — каже фермер.

Урожай перцю на Черкащині може сягати до 10 тонн з гектара. Товарна врожайність дещо менша, адже відбраковуються не лише хворі, а й неестетичні плоди.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram