“Митний безвіз” запрацює з 1 жовтня

Під час пленарного засідання Ради асоціації Україна—ЄС у Брюсселі оголосили, що Україна зможе приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами міжнародних митних конвенцій з 1 жовтня 2022 року. Завдяки цьому запрацює так званий митний безвіз. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

За словами Міністра фінансів України Сергія Марченка, цій події передувала цілеспрямована митна політика та консолідовані зусилля влади й бізнесу за підтримки міжнародних партнерів для розгортання в Україні Електронної транзитної системи для функціонування режиму спільного транзиту (NCTS) на локальному рівні.

— Спрощення переміщення товарів між 36 країнами Європейського регіону вкрай необхідно саме зараз для сприяння українському експорту в умовах обмежень, викликаних збройною агресією рф, — зазначив Сергій Марченко.

За його словами, міжнародне застосування NCTS стане основним інструментом для швидкого проходження товарів через митницю. А з приєднанням до міжнародних митних конвенцій та запуском відповідних законодавчих змін Україна виконає 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram