Минулого року Україна імпортувала плодів та горіхів на $663 млн

Редакція GrowHow.in.ua  2023-03-15
У 2022 році найбільша за величиною частка — 10,5% — у структурі закордонних постачань сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи». Про це GrowHow розповів старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

Таку значну частку імпорту переважно забезпечили цитрусові, банани та інші екзотичні плоди — авокадо, ананаси, хурма, ківі. Також чимало імпортовано винограду й кісточкових фруктів.

За даними Державної митної служби України, у 2022 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили $663 млн. Це на 21% менше від показника 2021 р. за словами науковця, основною постачальницею продукції цієї групи до України щонайменше останні 5 років залишається Туреччина. Торік звідти в Україну було завезено 220 тис. т фруктів. Частка Туреччини у вартості українського імпорту плодів склала близько третини — 30,7%.

— Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі — 13,4%. Значно менші обсяги постачання з Греції (6,3%), Колумбії (5%), Іспанії (4,7%), Коста-Рики (4,6%) та Єгипту (4,3 %). Сукупно ці сім країн сформували у 2022 році 69% вартості імпорту продукції даної групи до України, — зазначив Богдан Духницький.

Науковець зазначив, що найбільший попит серед плодово-ягідної продукції в Україні традиційно мають цитрусові та банани. У 2022 р. вони сформували 60% вартості її імпорту. Він додав, що минулого року по всіх товарних позиціях, за винятком кавунів і динь, фіксувалось зниження закордонних закупівель у грошовому виразі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram