Українська зернова асоціація (УЗА) у Женеві презентувала новий інструмент для зернового ринку Механізм Банківської гарантії для форвардних контрактів на зерно. Про це поідомиа пресслужба УЗА.

Цей інстурмент покликаний нівелювати ризики для покупця зерна у випадку дефолту за форвардним контрактом через зростання цін на ринку. Як зазначили у повідомленні, учасники презентації схвально оцінили Механізм та підтвердили готовність з ним працювати.

Банківська гарантія для форвардного контракту на зерно вирішує кілька проблем на ринку. Вона одночасно нівелює ризики для покупця і для постачальника зерна, адже останній отримує банківську гарантію на відшкодування покупцю різниці в ціні контракту та ринковій ціні на момент невиконання контракту, нівелюючи такии чином ризики для покупця, наголосив Президент УЗА Микола Горбачьов.

Автори ідеї зазначили, що банківська гарантія також дає змогу покупцям знизити витрати на комплаєнс-процедури. Замість них це робитиме банк. Банківська гарантія для форвардних контрактів на зерно для українського зернового ринку актуальна ще й тому, що близько 75% обсягу виробництва зерна забезпечують малі та середні виробники. При її використанні вони отримають орієнтовно на $5-7/т вищу ціну, при тому, що витрати на Банківську гарантію складуть всього $1/т.

В УЗА вважають, що впровадження інструменту Банківської гарантії забезпечить кращу ціну на українське зерно на світовому ринку через зниження ризиків дефолтів за форвардними контрактами. На сьогодні ж ціна на українське зерно нижча порівняно із зерном з інших причорноморських країн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram