Впродовж останнього тижня спеціалісти Держпродспоживслужби відзначають сповільнений розвиток та поширення шкідливих організмів у посівах озимих зернових та ріпаку. Така ситуація зумовлена коливанням нічних та денних температур, випаданням дощу та мокрого снігу, ранішніми приморозками, що стримували розвиток та поширення шкідливих організмів, йдеться у звіті фахівців.

— У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях в озимині, розміщеній здебільшого після стерньових попередників, відбувається живлення личинок хлібного туруна (жужелиці). Шкідники у Миколаївській та Запорізькій областях пошкодили до 5% рослин. У Дніпропетровській,  Кіровоградській, Херсонській та інших областях відмічено початок підняття у поверхневі шари ґрунту гусениць озимої совки та поодинокі пошкодження ними рослин озимої пшениці. В Одеській області на озимих колосових культурах по краю поля від лісосмуг відмічено літ злакових мух (чорна пшенична, шведська та гессенська). Середня чисельність імаго становить 3-5 екз. на 100 п.с. Крайові смуги озимини заселяють хлібні блішки, відроджуються личинки злакових попелиць. У Степу клоп шкідлива черепашка перебуває в місцях зимівлі чисельністю 0,5-1 екз. на кв.м (Дніпропетровська, Одеська обл.). Надалі за прогрівання листяної підстилки до 10-12ºС повсюди клопи переміщуватимуться на її поверхню, — йдеться у звіті.

На частині обстежених площ озимих пшениці, ячменю, жита борошнистою росою та септоріозом уражено до 15% рослин. Є незначні ураження гельмінтоспоріозом, ринхоспоріозом, подекуди бурою листковою іржею. У Житомирській, Київській, Львівській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях снігова пліснява розвивається на фізіологічно ослаблених рослинах, особливо у місцях пониженого рельєфу.

Фахівці Держпродспоживслужби рекомендують проводити оздоровлення рослин за допомогою підживленням їх мінеральними добривами та боронуванням впоперек рядків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram