Уже найближчим часом нас очікує введення нового податку для селян мінімального податкового зобов`язання. Нормами проєкту Закону № 5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” передбачено, щодо це “зобов`язання” будуть платити з кожної особистої ділянки площею понад 0,5 га, а сума платежу обчислюватиметься у відсотках від нормативної оцінки землі.
На думку Ольги Ходаківської, заступниці директора ННЦ “Інститут аграрної економіки”, цим податком власників земельних паїв спонукатимуть до здачі їх в оренду або відчуження, у т.ч. й шляхом продажу.

Цікаво, що навіть власників городів не оминули. Відповідно до Земельного кодексу, площа земель для городництва упродовж не одного десятка років була встановлена на рівні 0,6 га. Крім того, селяни за необхідності могли взяти землю для ведення особистого селянського господарства (тут не йдеться за нинішній дерибан землі через ОСГ!). У попередні періоди здебільшого це були землі для сінокосіння, адже для домогосподарств, які тримають корову, це чи не єдине джерело для формування кормової бази на зиму. Але так видається, що про це ніхто уже й не згадує. Тепер можна очікувати, що і без того катастрофічно зникаюче поголів’я ВРХ, лише збільшить темпи свого скорочення. Щоправда, побачити корову у селі уже й без того вдається не всюди, — зазначає Ольга Ходаківська.
На думку експертки, ще більш нелогічним такі податкові «ноу-хау» виглядають на фоні того, що в окремих країнах ЄС діє «нульова» ставка оподаткування для малих форм господарювання.

По-іншому, як нездоровою боротьбою “великих” проти “малих” назвати це не можна. І ця конкурента боротьба «сильних світу цього» націлена на те, щоб витіснити малих товаровиробників з їх землі й загнати в анклави у межах сільських городів, площею до 50 соток. Тому вочевидь малі фермери й одноосібники комусь дуже заважають і замість того, щоб стимулювати створення українського куркуля, або ж даруйте, європейського фермера у нас прагнуть знищити їх ще в зародку.
Якщо додати сюди ще штучно створені перепони для роботи фермерів постійне блокування податкових накладних, ліцензування зберігання пального для власного використання, вимога встановлення вагів на полі для зважування зерна перед транспортування його на тік, заборона пересування селом сівалок, які в один момент стали «не габаритом»… картина, погодьтесь, не вельми мотивує до власної праці на землі, — переконана експерт.
 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram