Компанія “Агротерра” впродовж останніх семи років динамічно розвиває технології FreeFARM. Це проєкт, який об’єднує сучасні техніку і технології для ефективного ведення аграрної діяльності в різних регіонах України.

На сьогодні в компанії та її проєкту вже понад 50 клієнтів у різних ґрунтово-кліматичних зонах України. Не всі вони використовують повний комплекс FreeFARM, багато користуються окремими елементами технології, обиравши для себе найбільш актуальні.

Усі елементи FreeFARM створюють повний технологічний цикл. До технології входить стрічкове розміщення добрив з мінімальним обробітком це скорочує операційні витрати та зменшує ризики у вирощуванні культур. Інші елементи: підготовка стрічки до посіву агрегатами Dawn® Pluribus для смугового обробітку ґрунту з одночасним внесенням добрив; технології Precision Planting® для точного якісного посіву; культиватор Kassmos, який поєднує підживлення рідкими добривами під корінь та міжрядний обробіток. Ще одним елементом технології є рішення 360 Yield Center™, яке дає змогу визначати вмісту азоту в ґрунті, локально внесити рідкі добрива, прицільно знищувати хвороби і шкідники та проводити листкове підживлення. Рішення сприяє скороченню втрат під час збирання врожаю до 85%.

Обов’язкова умова технології FreeFARM поверхня ґрунту має бути вкрита пожнивними рештками або покривною культурою. Адже вони виконують дві функції: захищають ґрунт від перегрівання, втрати вологи та створюють кращі умови для наступної культури, особливо в посушливі роки, пояснив Олег Пелипенко, керівник агрономічного супроводу проєкту FreeFARM.

Загалом ж, FreeFARM це адаптивна технологія, яка не прив’язує аграрія до одного виду обробітку ґрунту. Її використання актуальне для різних умов і способів господарювання. В компанії “Агротерра” зазначають, що проєкт поєднує переваги різноманітних технологій та інновацій і дає змогу фермерам вільно ухвалювати рішення щодо технології господарювання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram