Мінагрополітики визначилось як називати лохину

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-30
Мінагрополітки прийняло довгоочікуване рішення упорядкувати назву таксону однієї з основних ягідних культур — Vaccinium corymbosum L. Про це GrowHow повідомили у компанії ФруТек ТОВ.

Річ у тім, що сорти культури в Україні реєструвалися під трьома різними назвами: чорниця, лохина високоросла та лохина щиткова. Це ускладнювало роботу виробникам саджанців. Відтепер, згідно з наказом Мінагрополітики №1050 від 21.12.2022, для всіх сортів Vaccinium corymbosum L., що внесені до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні, визначається єдина назва українською мовою: лахина щиткова.

Це значною мірою спростить діяльність вітчизняних розсадників, які займаються вирощуванням садивного матеріалу та його сертифікацією, імпортерів саджанців. Також сертифікацію вирощеної ягоди (GlobalGAP) та статистичний облік виробництва експорту вирощеної продукції (до сьогодні дані дані Державної служби статистики, яка обліковує окремо «чорницю» та «лохину», суттєво відрізняються від інформації, що збиралася профільними вітчизняними асоціаціями, а також тієї, що представлена в звітах міжнародної асоціації виробників International Blueberry Organization (IBA), — зазначили у ФруТек ТОВ.

У компанії додали, що вже отримали оновлені сертифікати про державну реєстрацію сортів від Мінагрополітики. Голова асоціації “Укрсадпром” Олександр Матвієць зазначив, що таке рішення є початком гармонізації нормативно правової бази України до європеських стандартів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram