МАГАТЕ та ФАО відправили у космос насіння у пошуках супермутацій

Фото: REUTERS/Joe Skipper
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) запустили насіння арабідопсису у космос. У такий спосіб хочуть вивчити, як невагомість і космічне випромінювання впливають на насіння і чи можна у космосі надати йому нових властивостей. Про це повідомив Nieuweoogst.

Арабідопсис або гусимка звичайна — це невелика квіткова рослина з коротким життєвим циклом. Завдяки цьому її зручно культивувати in vitro, тому арабідопсис став одним із популярних модельних організмів у рослинній молекулярній біології і генетиці. Його геном є одним із найменших рослинних геномів і був прочитаний першим. Арабідопсис використовують, вивчаючи молекулярну природу фенотипових ознак, зокрема цвітіння і чутливість до світла. Арабідопсис часто використовують у генетичних експериментах.

NB: Також у космос відправили насіння сорго, оскільки це зерно насичене поживними речовинами і має широке застосування.

Насіння зі сільськогосподарських і біотехнологічних лабораторій МАГАТЕ та ФАО відправили на Міжнародну космічну станцію. Мета полягає в тому, щоб за допомогою космічного мутагенезу створити нові культури, які зможуть адаптуватися до зміни клімату на Землі.

Насіння піддаватиметься впливу космічних умов упродовж приблизно трьох місяців усередині та за межами Міжнародної космічної станції. Науковці, зокрема, вивчатимуть як на нього впливатиме мікрогравітація, складна суміш космічних променів і надзвичайно низькі температури.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram