Липневий експорт агропродовольства майже на пів мільйона тонн перевищив червневий

Фото: The independent VIew
В липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн тонн зернових, зернобобових, олійних культур і продуктів їх переробки (без урахування ріпаку). Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Цей показник перевищує червневий на 492,7 тис. тонн або 22,7%. Зокрема, експорт пшениці виріс більш ніж утричі до близько 412 тис. тонн. Водночас це значно менше від показника експорту у липні минулого року (960 тис. тонн). Ячменю Україна відвантажила на експорт 183 тис. тонн, що суттєво перевищує експорт у червні (26 тис. тонн). Однак це менше ніж 1,1 млн тонн ячменю, що були відвантажені з країни в липні минулого року.

Фактичний експорт кукурудзи у липні виріс на 84,7 тис. тонн і склав 1,1 млн тонн. Для порівняння, у липні 2021 року він був на рівні 960 тис. тонн, адже традиційно в цей час сезон української кукурудзи добігав кінця.

Як зазначили у Мінагрополітики, кукурудза продовжує домінувати в експорті аграрної продукції. У липні її постачання склало близько 41% від загального експорту зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки без урахування ріпаку. Частка кукурудзи почала зменшуватись із початком сезону і збирання нового врожаю.

Також українські експортери почали знижувати постачання соняшника. Так, у липні його фактичний експорт сягнув 362,1 тис. тонн, що майже на 33% менше ніж у червні. У Міністерстві це пояснюють тим, що українські переробники почали запасатися сировиною з огляду на початок роботи «зернового коридору».

Постачання соєвих бобів у липні склало 141,55 тис. тонн в порівнянні з майже 71,3 тис. тонн у червні 2022 року та 31 тис. тонн сої, відправленої на експорт у липні минулого року.

NB: Водночас експорт соєвої олії знизився до 15,7 тис. тонн з 18 тис. тонн у червні.

Фактичний експорт соняшникової олії склав за місяць 307 тис. тонн, що на 39,4 тис. тонн більше ніж у червні. Однак це на 9% менше ніж було експортовано у липні минулого року.

Щодо шротів, то у липні на зовнішні ринки Україна відвантажила 141,5 тис. тонн, що на 48,3 тис. тонн більше показників червня. Це також суттєво менше показників липня минулого року, коли експорт лише соняшникового шроту склав 233,6 тис. тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram