Китайські дослідники розробили новий пестицид із застосуванням низькочастотних технологій, які здатні підвищити ефективність рослин та зменшити забруднення ґрунту.

Команда науковців використала розчинний крохмаль за основу та пористі мікросфери в карбонаті кальцію в ролі носіїв для створення пестициду з нано-контрольованим вивільненням. Таким чином, вчені хочуть контролювати міграцію пестицидних молекул в навколишнє середовище для зменшення втрати пестицидів і забруднення ґрунту.

Як пише news.agropages.com, за словами керівника проекту Ву Чженьян, розроблена ними технологія випуску пестицидів є екологічно чистою та економічно ефективною, що забезпечує правильне вирішення певних проблем у сільському господарстві.

Зокрема Ву розповів, що сільське господарство Китаю значною мірою спирається на використання пестицидів, використовуючи приблизно 1 млн тонн на рік. Проте лише 30% пестицидів дають ефект на культурах, а решту — просто змиваються.

Тому звичайне землеробство вимагає декількох циклів обприскування засобами захисту, що не тільки підвищує собівартість продукції, а й призводить до накопичення надмірних залишків пестицидів у ґрунті.