Синоптики прогнозують, що весна цього року буде доволі холодною. Через зміни клімату цілий березень протримаються морози, а квітень буде прохолодний і дощовий. Як стверджує директор НДІ Гідрометеорології Володимир Осадчий, причинами нинішнього березневого похолодання стали регіональні кліматичні зміни.

— У нас зараз 30-річний період похолодання. Для нього властиві такі перепади температури та проникнення арктичних мас. Два тижні тому у нас був циклон, який приніс багато снігу. Шквали, бурі, град — все це чекає нас у найближчі 30 років, — пояснив Володимир Осадчий у коментарі виданню «Вести».

NB: Однак, не зважаючи на похолодання, взимку температура буде підвищуватися, при цьому тільки за останній час вона піднялася на два градуси. Така погода сприятливо подіє на сільське господарство, так як повільне потепління і танення снігів допоможуть як слід зволожити ґрунт. При цьому Осадчий попередив, що після 30-річного циклу похолодання настане наступний цикл, при якому літо буде дуже спекотним, а температура повітря перевищить 40 градусів. Зокрема приблизно років через 60 нас чекає літо, коли температура буде більше ніж +40 градусів.

Про те, що справжнє тепло прийде у травні, говорить і народний синоптик Леонід Горбань. Щоправда він причиною холодної весни вбачає вину Венери.

— Нинішній рік вважається роком Венери. А холодний, сніжний березень і прохолодний дощовий квітень для Венери властиві, — сказав народний синоптик.

Леонід Горбань пояснив, що цей рік характерний різкими змінами погоди, так як хвилі йдуть то з півночі, то з півдня. За його словами прохолодна погода триватиме до Великодня, а після нього потеплішає, але буде багато дощів. Справжнє тепло прийде тільки в травні.