Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав іноземних споживачів купувати українське зерно та інші сільськогосподарські продукти через європейську логістичну систему. Про це повідомила пресслужба МЗС.

Він зазначив, що єдиною причиною обмежень українського продовольчого експорту є агресія росії проти нашої держави та незаконна блокада нею українських морських портів.

Своїми злочинними діями росія підриває глобальну продовольчу безпеку. Однак навіть в таких складних умовах Україна докладає максимум зусиль для виконання контрактних зобов’язань та постачання продовольства іноземним споживачам. Зокрема, використовуючи інфраструктуру ЄС, заявив Дмитро Кулеба, застерігаючи іноземних споживачів від втягування у незаконні російські схеми зі збуту краденого в Україні продовольства.

Раніше МЗС України попередило інші країни, що партії зерна, які продає рф, можуть містити вкрадене зерно.

Міністр повідомив, що Україна вже домовилася з країнами ЄС про побудову альтернативних шляхів постачання українського продовольчого експорту на світові ринки.

Читайте також: До розкрадання українського зерна причетні російські спецслужби — Сольський

Зазначимо, що 12 травня комісарка ЄС з питань транспорту Адіна Велян представила план дій, спрямований на допомогу українському продовольчому експорту “Шляхи солідарності” (Solidarity Lanes). Урамках цього проєкту менш як за три місяці 20 млн тонн зерна будуть відправлені з України з використанням інфраструктури ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram