Компанія «КУН-Україна» провела масштабну польову презентацію нового посівного комплексу KUHN ESPRO RT 12000 RC.
Для аграріїв України під час Дня поля на Миколаївщині посівний комплекс презентував Джозеф Тард, продукт-менеджер KUHN Group, який брав безпосередню участь у розробці цієї машини. Ця техніка сконструйована для досягнення максимальної продуктивності та якості посіву за найкоротший час, тому ідеально підходить для великих господарств України.

Характеристики посівного комплексу KUHN ESPRO RT 12000 RC:

 • Робоча ширина: 12 м
 • Місткість бункера: 13 000 л
 • Кількість рядів: 60
 • Максимальний тиск прорізних дисків: 250 кг
 • Максимальний тиск висівних дисків CROSSFLEX: 150 кг
 • Міжряддя: 20 або 40 см
 • Транспортна висота: 4,95 м
 • Транспортна ширина: 4,30 м
 • Керування технікою через термінал CCI ISOBUS або інший термінал ISOBUS трактора
 • Моніторинг потоку насіння на кожному ряду
 • Ролик дозувального пристрою: 6 роликів – стандартно (пшениця, ячмінь, добрива, ріпак тощо)
 • Необхідна потужність трактора: 280 к.с.

– Цю машину ми створювали в тісній співпраці з «КУН-Україна». Ми дуже довго вивчали ринок і спостерігали, які саме машини потрібні. Важливо розуміти, що KUHN ESPRO RT 12000 RC було створено спеціально для України: для того, щоб дати українським агровиробникам можливість сіяти більші площі за якомога коротший проміжок часу, – наголошує Джозеф Тард, продукт-менеджер KUHN Group.

Основна особливість машини – це її розміри: місткість бункера – 13 000 л і ширина захвату – 12 м.

Бункер має дві секції (2 х 6500 л), з двома системами дозування та розподілу: для насіння і для добрива. Є можливість висівати як безпосередньо культуру, так і з одночасним внесенням добрива. Спереду встановлена турбіна, яка забезпечує у бункері додатковий постійний тиск для потоку насіння та добрив.

Дуже важлива особливість дозувальних котушок – їх розробляли спеціально під потреби високих норм і високих швидкостей. Котушки забезпечують норму висіву 300 кг/га насіння зернової групи чи добрива, а також – від 1,5 кг/га для ріпаку. Сівалка універсальна та гарантує якісний посів на високій швидкості – до 20 км/год.

Котушка, яка призначена для розподілу добрив, має спеціальну форму, що дає змогу працювати навіть з неякісним добривом, або добривом, яке могло злежатися.

– Така конструкція – унікальна на ринку – це комплект із напрямної гребінки та самої котушки. Ви завжди будете впевнені, що така котушка надійно забезпечує норму висіву, – говорить Джозеф Тард.

– Знову ж таки, на відміну від тих концептів, які є на ринку, котушки в сівалці KUHN ESPRO RT 12000 RC – з гідравлічним приводом, який має набагато більший крутний момент. У разі, якщо котушку блокує неякісне добриво, електричний мотор може зупинитися або згоріти. Гідравлічний привід зруйнує ті грудки, які утворилися в добривах, і забезпечить ту норму висіву на тій швидкості, яка вам необхідна, – продовжує Джозеф.

Продуктивність завантажувального шнека – 800 л/хв, тобто 15-20 хв достатньо, аби повністю завантажити бункер сівалки об’ємом 13 000 літрів.

Шість розподільчих «грибків» для високоточного посіву

Під обома секціями бункера, під кожним розподільчим механізмом є 3 труби. Кожна зі шести труб іде на окремий розподільчий «грибок» – їх 6. На кожен «грибок» попадає однакова кількість насіння і добрива, адже до кожного рядка підведена окрема трубка від дозатора. Тобто, робоча ширина – 12 м, кількість рядів – 60, міжряддя – 20 або 40 см.

Ширину міжряддя можна змінювати за допомогою механічної заслінки, яка встановлена на кожному рядку на датчику контролю висіву. Наприклад, якщо вам потрібно сіяти ріпак, то просто закриваємо кожен другий рядок, і робимо ширину міжряддя 40 см.

NB: Філософія KUHN – виробляти техніку, яку можна налаштувати без додаткових інструментів, техніку, яка економить ваш час.

Новий концепт – колтери (або прорізні диски)

У 6-метрових машинах KUHN ESPRO спереду було встановлено 2 ряди дисків, які обробляли всю смугу ґрунту перед сівалкою. У концепті нової 12-метрової машини виробник замінив їх на колтери (або прорізні диски). Основне завдання колтера – розчистити пожнивні залишки та прорізати ґрунт перед сошниками – підготувати смуги для висіву культури з добривом. Ці диски зміщені один відносно іншого, для того, щоб працювати з великою кількістю пожнивних залишків. Тиск на кожен колтер – 250 кг.

Прорізні диски кріпляться за запатентованою системою CROSSFLEX – це Х-подібна труба з 4-ма поліуретановими вставками, які працюють як пружина, тобто амортизують, коли сівалка попадає на перешкоди чи в жорсткі умови. Перевага системи CROSSFLEX у тому, що вона абсолютно не потребує обслуговування: ані змащування, ані заміни елементів, адже немає тертя.

Глибина роботи прорізних дисків і глибина висіву регулюється за допомогою додавання або зменшення кількості кліпсів на кожному з 6-ти гідравлічних циліндрів.

– Дуже важливе в концепції прорізних дисків те, що вони обробляють тільки ту смугу, куди піде сошник. Завдяки цьому ми зменшуємо тягове зусилля машини та заощаджуємо пальне: 12-метрова сівалка може працювати з тракторами потужністю 300-340 к.с., – підкреслює Джозеф.

Концепція висівного диска

Висівна шина кріпиться за таким же принципом, як колтери – CROSSFLEX – Х-подібна труба з поліуретановими вставками. Суть цієї технології – це простота та відсутність щоденного обслуговування.

– Коли ми створювали цю сівалку, основним завданням було виключити будь-які простої, пов’язані з обслуговуванням чи поломкою швидкозношуваних деталей. Вона мала працювати без зупинки, дати вам змогу здійснити посів максимально швидко і максимально швидко, поки є волога, закрити всю площу поля. KUHN ESPRO RT 12000 RC може працювати 150-250 га за добу, – говорить Джозеф Тард, продукт-менеджер KUHN Group.

На сівалці встановлено дводискові сошники зі зміщенням один відносно іншого. Зміщення потрібне для того, щоб, по-перше, не заминати рослинні залишки, по-друге, навіть, коли диски зношуються, вони так само якісно відкривають посівне ложе та закладають посівний матеріал на задану глибину.

Трубка, через яку подається посівний матеріал, виходить на диск перед ступицею, завдяки цьому диск, обертаючись вниз, допомагає якісно укладати насіння у борозну.

Підшипники на колтерах і на висівних шинах не потребують обслуговування.

Прикочувальні колеса – зносостійкі та довговічні: середина виготовлена з металевих дисків, ззовні з резиновим обвідком. Більшість прикочувальних коліс на ринку просто гумові й не витримують важких умов роботи.

За прикочувальними колесами йде закривна борона, яка рівномірно розподіляє рослинні залишки на поверхні поля після посіву, що забезпечує збереження вологи. Агресивність роботи граблів регулюється.

Сівалку виробник поставляє у двох комплектаціях: з одинарними колесами або зі спареними колесами (ширина 360 мм, R 36).

Висівна шина спереду та ззаду обладнана колесами стабілізації, які допомагають підтримувати задану глибину під час посіву на високій швидкості, а також для того, аби ви могли якісно розвернутися на краю поля.

Просте регулювання тиску сошників

Для таких широкозахватних машин, як KUHN ESPRO RT 12000 RC, дуже важливе дотримання глибини посіву по всій ширині. KUHN вирішив цю проблему за допомогою своєї запатентованої системи Steady Control («Стійке керування»). Система підтримує постійний тиск у кожному циліндрі колтера, що нарізає смуги під посів, на лівій і правій секції сівалки та регулює тиск, коли рельєф поля змінюється. У такий спосіб, ми даємо можливість колтерам витримати, наприклад, на ріпаку, глибину 4 см на всій ширині 12 м, незалежно від зміни рельєфу поля.

Окрім системи Steady Control, виробник встановив на сівалку додаткову систему «артикуляції», яка допомагає копіювати поверхню поля.

Керування через термінал ISOBUS

Інноваційна сівалка працює зі системою ISOBUS CCI, яка забезпечує повний контроль і управління машиною та надає всі засоби для точного землеробства.

На моніторі відображається: вся інформація про сівалку; дані з датчиків контролю висіву, що встановлені на кожному «грибку»; швидкість «пролітання» посівного матеріалу по трубках – система сповіщатиме про можливе забивання; рівень насіння видно через 2 камери, які встановлені у бункері. Також на монітор встановлено модуль Wi-Fi, через який сервісний відділ може підключитися віддалено та допомогти з калібруванням вашої машини, чи змінити її налаштування, якщо оператор не може з цим впоратися самостійно.

Відгук аграріїв

Олег Сивак, головний агроном ТОВ СП «ПАЕК», м. Миколаїв:

«Сівалка KUHN ESPRO RT 12000 RC, що зайшла на наші поля, має свої переваги. Завдяки її широкозахватності задіяно менше одиниць техніки, а продуктивність – більша, що гарантує дотримання строків посіву».

Андрій Чашук, агроном ТОВ СП «ПАЕК»:

«Всі розуміють, що в засушливій зоні отримати сходи ріпаку досить важко. Аби в максимально короткі строки засіяти максимальні площі, потрібна техніка, яка за добу може сіяти 200-250 га. Нова техніка, з новими рішеннями, така, як KUHN ESPRO RT 12000 RC!».

Підготувала Марія ХРУНЬ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram