Конституційний Суд визнав такою, що не відповідає Конституції, постанову Кабміну від 7.06.2017 №413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними».

Відповідне рішення № 8-р/2019 було ухвалено 25.06.2019, про це повідомляє ЛІГА:ЗАКОН.

Скасованою постановою, зокрема, затверджено Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

Стратегією запроваджено додатковий, не передбачений Земельним кодексом чи іншими законами, механізм визначення за певною формулою площі ділянок, які належить передавати безоплатно на території відповідної області у власність громадянам. Також встановлено додаткові особливості проведення земельних торгів, укладення, продовження строку дії та розірвання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в користування (оренда, емфітевзис).

Конституційний Суд вказав, що порядок і умови набуття, припинення і здійснення права власності та користування землею охоплюються поняттям правового режиму власності, який визначається виключно законами.

Таким чином, Стратегією на підзаконному рівні врегульовано умови та порядок набуття права власності та користування землею, тому Кабмін при її прийнятті вийшов за межі своїх конституційних повноважень.

Суд вказав, що оскільки положення розділу Стратегії суперечить Конституції, то неконституційною є вся постанова № 413.


Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram